SPOR
Giriş Tarihi : 06-06-2022 21:04

Kemer’de slalom heyecanı

Kemer’de hafta sonu slalom heyecanı yaşandı. Motor Sporları Kulübü (KMK) tarafından Kemer Ralli Alanı’nda düzenlenen çift çıkışlı slalom yarışlarında ön ve arkadan çekişli modifiyeli toplam 20 dubaların arasından geçmeye çalışarak en kısa sürede parkuru tamamlamaya çalıştı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışlar, izleyenler tarafından heyecanla izlendi.

Kemer’de slalom heyecanı

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesinin destekleriyle Kemer Motor Sporları Kulübü (KMK) tarafından Kemer Ralli Alanı’nda çift çıkışlı slalom yarışları gerçekleştirildi. Yarışlara, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cumali Afşin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, KMK Başkanı Serdar Honamlı ve çok sayıda yarış sever katıldı.

Yarışlar, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun damalı bayrağı sallamasıyla başladı. Ön ve arkadan çekişli modifiyeli toplam 20 araç katıldığı ve heyecan dolu anların yaşandığı yarışlar da sporcular, dubaların arasından geçmeye çalışarak en kısa sürede parkuru tamamlamaya çalıştı. Zaman zaman ufak kazaların yaşandığı ve renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışlar, izleyenler tarafından heyecanla izlendi.

Yarışlar sırasında Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KMK Başkanı Serdar Honamlı’nın kullandığı drift aracına bindi ve drift gösterisine ortak oldu. Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, pandemi nedeniyle 3 yıldır yapılamayan yarışları bu yıl yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Kemer Belediyesi olarak yarışlara büyük destek verdiklerini ifade eden Başkan Topaloğlu, tüm sporculara başarılar dileyerek, ödül alan sporcuları tebrik etti. KMK Başkanı Honamlı ise desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.

Yarışların genel klasman finalinde büyük bir centilmenlik örneği gösterildi. 11 numaralı yarışçı Şahin Bozkaya, finişe yaklaştığı sırada trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşı için frene bastı ve 3 numaralı Kadir Yiğit’in yarışı kazanmasını istedi. Şahin Bozkaya’nın, arkadaşı için yaptığı vefa örneği ve centilmenlik izleyenler tarafından büyük alkış topladı. Öte yandan KMK Başkanı Honamlı, Kemer Ralli Alanının temizliğini yapan Kemer Belediye personeli Uğur Bayrak’a jest yaparak drift heyecanına ortak etti.

Yarışlarda Genel Klasman birincisi Kadir Yiğit olurken, ikinci Şahin Bozkaya, üçüncü ise Baha Necip Kurga oldu. Arkadan çekişli kategorisinde ise Çağatay Bolca birinci, Kadir Yiğit ikinci, Tolga Özcan ise üçüncü oldu.

AdminAdmin