GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 23-05-2024 14:33

Kemer’de rüşvet operasyonu: 5 gözaltı

Kemer’de bir işyerinin ruhsat işlemleri için haksız maddi menfaat temin edildiği iddialarına ilişkin Kemer Belediyesi önceki dönem meclis üyesi ve Ruhsat Denetim Müdür Vekili olan bir belediye personelinin de aralarında olduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Kemer’de rüşvet operasyonu: 5 gözaltı

Şüheda PARTAL

Kemer Cumhuriyet Başsavcılığınca, Şubat ayında Kemer Belediyesi’nde bir işyerinin sahibi E.P.’ye verilen ruhsat ile ilgili ruhsat işlemleri yapılırken haksız maddi menfaat temin edildiği iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı. Sosyal medyaya da yansıyan olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında o dönemde Kemer Belediye Başkan Vekili de olan Meclis Üyesi M.T. ile yine o dönem Ruhsat Denetim Müdürü Vekili olan B.B., gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında ayrıca S.H., S.I. ve S.P. isimli şahıslarda gözaltına alınırken, gözaltı sayısının yükselebileceği öğrenildi.

İDDİALAR ÜZERİNE GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Öte yandan o dönem Ruhsat Denetim Müdürü Vekili olan B.B.’nin rüşvet iddiaları üzerine görev yeri değiştirildiği öğrenilirken, Meclis Üyesi M.T.’nin ise ruhsat işleri için aldığı paraları da olayın sosyal medyaya yansıması üzerine iade ettiği iddia edildi.

Konu ile ilgili soruşturma devam ediyor.

AdminAdmin