EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-11-2022 23:38

Kemer’de öğretmenler unutulmadı

Kemer’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan kutlama programı, Belediye Kültür Salonu’nda öğrencilerin şiir ve oratoryo gösterisiyle devam etti. Şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği programda, emekli olan öğretmenlere teşekkür belgeleri ve E-Twinning programına katılarak başarı elde eden öğretmenlere ise belgeleri verildi. Öğretmenlerin hazırladığı folklor gösterisi ve söyledikleri türküler de büyük beğeni aldı.

Kemer’de öğretmenler unutulmadı

Şüheda PARTAL

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kemer’de kutlama programı düzenlendi. Programa Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Harun Mere, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Belediye Meclis Üyeleri Hakan Tuncer, Ferhan Fidan ve Mustafa Tıraş, MHP Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Kara, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Çelik, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan program, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri de Bekar’a çiçek vererek öğretmenler gününü kutladı.

Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda devam eden Öğretmenler Günü programında öğrenciler şiir okudu ve oratoryo gösterisi sundu. Kemer genelinde öğretmenler günü ile ilgi düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kemer Kaymakamı Çam, Belediye Başkanı Topaloğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekar verdi.

Programda, emekli olan öğretmenlere teşekkür belgesi ve E-Twinning programına katılarak başarı elde eden öğretmenlere belge verildi. Öğretmenlerin hazırladığı folklor gösterisi ve söyledikleri türküler büyük beğeni aldı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, program sonrası yaptığı açıklamada, kendisinin de 27 yıl öğretmenlik yaptığını hatırlatarak, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit öğretmenlere Allah’tan rahmet dileyen Belediye Başkanı Topaloğlu, “Bu memleket öğretmenlerin eseridir. Atatürk, “Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir” demiştir. Gençlerimize vatan, millet ve bayrak sevgisini ne kadar iyi öğretirsek ülkemiz de o kadar iyi olacaktır. Tüm öğretmenlerimizin günü kutlarım” diye konuştu.

AdminAdmin