GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-11-2020 15:18   Güncelleme : 24-11-2020 15:22

Kemer'de Öğretmenler Günü kutlandı

Kemer’de 24 Kasım Öğretmenler Günü, Cumhuriyet Meydanı’nda sade bir törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, “Öğretmenlik insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. İlçemizde 36 okulumuzda yaklaşık 8500 öğrenciye, 620 eğitimci kadrosu ile örgün ve yaygın eğitim olarak hizmet vermekteyiz. Bu 620 eğitimci kadromuzun fedakâr, onurlu, azimli çabaları sonunda başarılara imza atmaktayız. Bu başarılarda emeği olan tüm ekip arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kemer'de Öğretmenler Günü kutlandı

Şüheda PARTAL

Kemer'de Öğretmenler Günü sade bir törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'ndan düzenlenen törene, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tekdemir'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz bir meslek olduğunu söyledi. Tekdemir, “Öğretmenler, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, hayatları boyunca kendilerine gerekecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve toplumun sürekli önünde giden fedakâr gönül erleridir. İnsan yetiştirme gibi seçkin bir mesleğin değerli temsilcileri, kıymetli meslektaşlarım, mesleğimiz, her şeyden önce bir ideal, fedakârlık ve hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, hayatımızı bu anlamlı ve şerefli mesleğimiz uğruna feda edebilecek idealistliğe sahip olmalıyız. Mesleğimizi icra ederken en baştaki duygumuz 'Sevgi' olmalıdır. Öğrenciler, kendisini seven öğretmeni arar, ondan öğrenmek ister” dedi.

“Baş döndürücü gelişmelerin olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bunun için biz öğretmenler kendimizi yenilemeli, ülke ve dünya çapındaki gelişmeleri yakından takip etmeliyiz” diyen Tekdemir, sözlerine şöyle devam etti:

“Kara tahta önünde gözümüze bakan öğrencilerle değil, akıllı tahta adını verdiğimiz elektronik tahtaları bizden daha iyi kullanabilen, her türlü bilgiye okul dışında kolayca ulaşabilen öğrencilerle karşı karşıyayız. Uzaktan eğitim faaliyetlerinin olduğu bu günlerde işimizi en iyi yapan olmalıyız. Öğrencilerimizi iyi tanımalı, onlara milli ve manevi değerlerimizi, Allah ve Peygamber sevgisini; vatanımıza, bayrağımıza, birliğimize sahip çıkma duygusunu vermeliyiz. Dünyadaki gelişmeleri takip edebilen, araştırıp sorgulayan, düşmanını ve dostunu tanıyan; başka fikirlere saygılı insanlar olmaları için iyi bir rehber olmalıyız ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'muasır medeniyetler seviyesi' olarak hedef gösterdiği yeni büyük Türkiye'yi oluşturacak nesiller yetiştirelim. Bugün ilçemizde yerleşik nüfusumuzun yanı sıra 80 ayrı ilden hatta farklı ülkelerden gelen öğrencilerin de olduğu homojen olmayan bir öğrenci profili ile karşı karşıyayız. İşimiz zor; ama bu zorlukları sizlerle başaracağız.”

İlçede 36 okulda yaklaşık 8500 öğrenciye, 620 eğitimci kadrosu ile örgün ve yaygın eğitim olarak hizmeti verdiklerine değinen Tekdemir, “Bu 620 Eğitimci kadromuzun fedakâr, onurlu, azimli çabaları sonunda başarılara imza atmaktayız. Bu başarılarda emeği olan tüm ekip arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Öğretmen arkadaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Görevleri başında şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm meslektaşlarımı minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Öğretmenlik mesleğini onurla tamamlayıp emekli olan meslektaşlarıma bundan sonraki hayatlarında sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler diliyorum. Stajyerlik dönemini tamamlayarak aramıza katılacak meslektaşlarıma da başarı dolu bir meslek hayatı dilerim” diye konuştu.

Törende, emekli öğretmen Fatma Öztürk de duygularını anlatan bir konuşma yaparak, öğretmenlik mesleğinin önemine değindi.

Konuşmaların ve Öğretmenler Günü ile ilgili şiirlerin okunmasının ardından tören sona erdi.