YAŞAM
Giriş Tarihi : 24-11-2021 19:18   Güncelleme : 24-11-2021 19:18

Kemer’de Öğretmenler Günü kutlaması

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kemer’de tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Tören sonrası Belediye Kültür Salonunda düzenlenen programda mesleğine yeni başlayan öğretmenler yemin etti. Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesinin verildiği programda, öğretmenlerin hazırladığı folklor ve koro gösterisi yapıldı.

Kemer’de Öğretmenler Günü kutlaması

Şüheda PARTAL

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kemer’de tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tekdemir’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Öğretmenler günü kutlamaları daha sonra Kemer Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen programla devam etti. Programa, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tekdemir’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, mesleğine yeni başlayan öğretmenler yemin etti. Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesinin verildiği programda, öğretmenlerin hazırladığı folklor ve koro gösterisi yapıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Kaymakam Gemici, tüm öğretmenlerin gününü tebrik ederek öğretmenlere çalışma hayatlarına başarılar diledi.

Öğretmenler Günü ile ilgili resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilerin ödüllerini Kaymakam Gemici, Başkan Topaloğlu ve Başsavcı Teker verdi.

Program sonrası Kaymakam Gemici ve Başkan Topaloğlu, öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, öğrencilerin gelecekte memleketi yönetmek için hazır olduğuna vurgu yaparak, “Gençlerimiz bu ülkenin geleceğidir. Biz de onlara elimizden gelen desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Öğretmenlik kutsal bir meslek. Bugün bana bir meslek seç deseler ben yine öğretmenliği seçerim. Gelecek nesilleri yetiştiren ve bu ülkeye faydalı bireyler olmasını sağlayan tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarım” dedi.