EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-07-2020 04:11   Güncelleme : 30-07-2020 04:11

Kemer'de öğrenciler için danışma merkezi

Kemer Belediyesi öncülüğünde üniversite sınavından sonra tercih yapacak olan öğrenciler için danışma merkezi oluşturuldu.

Kemer'de öğrenciler için danışma merkezi

Kemer Belediyesi ile İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliğince üniversite sınavından sonra tercih yapacak olan öğrenciler için danışma merkezi oluşturuldu. Başkan Necati Topaloğlu'nun eğitim yuvasına dönüştürdüğü Ahmet Erkal Destek Eğitim Merkezi'nde oluşturulan danışma merkezinde öğrenciler ücretsiz olarak danışabilecek. Geleceğin teminatı olan öğrencilerin hayatlarının dönüm noktalarından olan tercihler sırasında kararsızlıklarından kurtulabilmeleri için hizmetin ayaklarına getirilmesi amacıyla belediye tarafından öğrencilerin yollarını aydınlatmak için çalışma yapıldı. Oluşturulan danışma merkezi, Kurban Bayramı sonrası öğrencilere ve velilerine hizmet vermeye başlayacak.

Başkan Topaloğlu, "Öğrenciler bizim geleceğimizin anahtarıdır. Eğitimin olmadığı bir yerde başarı sağlanamaz. Üniversite sınavında giren öğrencilerimizin tercihleri sırasında onlara yardımcı olmak üzere ücretsiz danışma merkezi oluşturduk. İstanbul Aydın Üniversitesi ile iş birliği yaparak öğrencilerimize tercihlerinde yardımcı olmaya çalışacağız. Eğitim varsa gelecek var sloganıyla eğitime yaptığımız katkılar devam edecektir" dedi.

(Haber Merkezi)