GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-10-2021 15:30   Güncelleme : 19-10-2021 15:33

Kemer’de Muhtarlar günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Kemer Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Düzenlenen törene, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, daire müdürleri ve muhtarlar katıldı. Tören sonrası açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, halkın en hızlı ulaşabildiği kişilerin muhtarlar olduğunu söyledi. Muhtarların, halkın istekleri ve taleplerini üst makamlara aktarmada köprü vazifesi gördüğünü ifade etti.

Kemer’de Muhtarlar günü kutlandı

Kemer’de 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Kemer Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Kuzdere Muhtarı Serkan Günay’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Kemer Yeni Mahalle Muhtarı Münevver Erkal, törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Tören sonrası açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, halkın en hızlı ulaşabildiği kişilerin muhtarlar olduğunu söyledi. Muhtarların, halkın istekleri ve taleplerini üst makamlara aktarmada köprü vazifesi gördüğünü ifade eden Başkan Topaloğlu, “Muhtarlarımız toplumun en önde koşan hizmetkarlarıdır. Vatandaşlar önce onlara koşar ve dertlerini anlatır. Tüm muhtarlarımızın gününü kutluyorum ve görevlerinde başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Beldibi Mahalle Muhtarı Bayram Ali Talih ise muhtarlığın demokrasinin en alt kademesi olduğunu belirterek, muhtarlar gününde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Çamyuva Mahalle Muhtarı Rıdvan Vicir de muhtarlar günü dolayısıyla mutlu olduklarını ve vatandaşın sorunları için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

(Haber Merkezi)