SPOR
Giriş Tarihi : 14-01-2020 09:35

Kemer’de masa tenisi heyecanı

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek ‘Kemer Açık Masa Tenisi Turnuvası’ 11-12 Ocak tarihleri arasında Kemer Kapalı Spor Salonu’nda 120 sporcunun katılımıyla yapıldı. Turnuvada birinci Fulya Yıldırım olurken, Arda Temel ikinci, Hüseyin Seçkin ise üçüncü oldu.

Kemer’de masa tenisi heyecanı

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi’nin destekleriyle KEMİAD tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Açık Masa Tenisi Turnuvası sona erdi. Festival havasında geçen turnuvaya Kemer ve çevre ilçelerden yaklaşık 130 sporcu katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan turnuvanın açılışın müsabakasını Kemer Kaymakamı Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptı. Çekişmeli anların yaşandığı müsabakanın hakemliğini ise KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez yaptı.

Spor yapmanın yaşı ve zamanı olmadığına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, "KEMİAD ile ortaklaşa bir organizasyon düzenledik. Büyük de bir ilgi de var, Antalya’dan ve çevre ilçelerden gelen sporcularımızda var. Masa tenisi güzel bir spor dalı. Eğlenceli ve bir o kadar da akıl işi. Turnuvaya, belediye olarak destek oluyoruz. Bu tür sportif faaliyetlere her zaman destek vermeye hazırız. Buradaki salonun ışıkları yetmiyor, Göynük’teki spor salonunda yapsaydık daha iyi olurdu ama bu sayede bir eksiğimizi görmüş olduk. Bu turnuva bir başlangıçtır, bundan ders çıkararak ileride daha iyi organizasyon yaparak daha fazla sporcumuzu ve halkımızın katılımı sağlayacağız" dedi.

Festival havasında yapılan turnuvada emeği geçenlere teşekkür eden KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez ise, “Kemer’de kış turizmini canlandırmak için turnuvadan ziyade bir festival havasında spor eğlencesi gerçekleştirdik. İlgiden son derece memnunuz. Kemer’deki birçok mekânımız bu konuda çok duyarlılık gösterip turnuvaya destek oldular” diye konuştu.

Sporcuların 2 gün boyunca kıyasıya mücadele ettiği turnuva sonunda dereceye giren sporculara törenle madalyaları takdim edildi. Turnuvada ayrıca seyircilere de ödüller dağıtıldı.

Turnuva sonunda birinci Fulya Yıldırım olurken, Arda Temel ikinci, Hüseyin Seçkin üçüncü, Yahya Seçkin ise dördüncü oldu.

Consolation ise, birinci Gültekin Alkiraz, ikinci Barış Geçilioğlu, üçüncü Onur Karagöz, dördüncü ise Emrah Kocabey oldu.