GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-08-2021 16:43   Güncelleme : 11-08-2021 16:43

Kemer’de korkutan yangın!

Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da çıkan ve 11 gün sonra kontrol altına alınan yangının ardından teyakkuz halinde olan Kemer’de iki ayrı noktada çıkan orman yangını korkuttu. Yeni ve Çamyuva Mahallerinde iki ayrı noktada çıkan orman yangını Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Kemer Belediyesi, Orman Müdürlüğü ekipleri ve vatandaşların yoğun mücadelesi sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü. Kemer halkının ekiplere yardımcı olmak için seferber olduğu yangında, dumandan etkilenen Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vicir, kontrol amaçlı Kemer Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kemer’de korkutan yangın!

Şüheda PARTAL

Kemer’in Yeni ve Çamyuva Mahallelerinde çıkan orman yangınları Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Kemer Belediyesi, Orman Müdürlüğü ekipleri ve vatandaşların desteği ile kısa sürede büyümeden kontrol altına alındı.

Aralarında Kemerli gençlerin yoğun olarak yer aldığı ve aralarında kurumların ilgili kişilerinin de yer aldığı Whatsapp Grubu tarafından anında verilen bilgi ile olay yerine intikal eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Kemer Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü ekipleri olaya anında müdahale ettiler. Kemer halkının ekiplere yardımcı olmak için seferber olduğu yangınlar büyümeden söndürüldü.

Olay yerine gelen ve ilk müdahalede bulunan isimlerden olan Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vicir, “Haberi alır almaz olay yerine geldik. Yangın tüplerimiz ile ilk müdahalemizi yaptık. Ancak rüzgarın da şiddeti ile hızla yayılmaya başladı. Hem vatandaşlarımız, hem, orman işletmemiz, İtfaiyemiz yetişti. Şu anda kontrol altına alındı. Hepimiz çok dikkatli olmalıyız. Uyanık olmalıyız. Bilgi akışını sağlam vermeliyiz” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da yaptığı açıklamasında, “Bugün ikinci yerde bir yangın çıktı. Ama herkes çok hazırlıklı. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Herkes hemen tüpleri ile birlikte, kazma kürek ile koştu ve yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Allah razı olsun, Türk Milleti hep duyarlı. Kemer halkı daha da çok duyarlı. Hepsine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu rüzgar da, bu yangınlar da durur ve ülkemiz normale döner. Hepimize geçmiş olsun” dedi.

Öte yandan dumandan etkilenen, yangına ilk müdahale eden isimlerden olan Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vicir de, yangın sonrası kontrol amaçlı Kemer Devlet Hastanesine getirildi. Muhtar Rıdvan Vicir’e oksijen verildi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu Muhtar Vicir’i hastane de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.