SPOR
Giriş Tarihi : 05-07-2024 08:40

Kemer’de korfbol heyecanı başlıyor

Kemer’de dünyada kadın ve erkeğin bir arada oynayabildiği tek spor dalı olan korfbol heyecanı devam ediyor. Korfbal U21 Dünya Şampiyonası, cumartesi günü Türkiye-Hollanda arasında gerçekleştirilecek açılış maçıyla başlayacak. Korfbol Milli Takım sponsoru da olan Viking Otelleri’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek şampiyonaya 12 ülke katılım sağlayacak.

Kemer’de korfbol heyecanı başlıyor

Şüheda PARTAL

Viking Otelleri’nin spor turizmine yaptığı yatırımlar meyvelerini vermeye devam ediyor. Göynük Mahallesinde bulunan Atatürk Spor Salonu'nunu da kiralamasıyla birçok spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Viking grubu, Korfbol Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri ve IKF Korfbol Şampiyonlar Ligi 2023-24 final müsabakalarının ardından 2024 U21 Dünya Korfbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. 6-13 Temmuz tarihleri arasında Göynük Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek şampiyona Türkiye-Hollanda’nın açılış karşılaşması ile başlayacak.

VİKİNG, MİLLİ TAKIMIN DA SPONSORU

Uluslararası Korfbol Federasyonunun düzenlediği U21 Dünya Şampiyonası’na Türkiye’nin yanı sıra, Belçika, Hollanda, Almanya, Çin, Hong Kong, Katalonya, Tayvan, Yeni Zelanda, Malezya, Avustralya, Hindistan olmak üzere 12 ülke katılacak.

Türkiye Korfbol Milli Takımının sponsoru da olan Viking Otelleri, şampiyonaya katılacak sporcuların yanı sıra müsabakaları izlemek için Kemer’e gelecek ailelerini de bünyesinde bulunan Viking Star ve diğer otellerinde ağırlayacak.

KADIN VE ERKEĞİN BİR ARADA OYNAYABİLDİĞİ TEK SPOR DALI

Korfbol, erkeklerle kadınların birlikte oynadıkları tek ve eşsiz bir takım sporu olarak dikkat çekiyor. Oyunun en belirgin özelliği, cinsiyetler arasında eşitlik sağlamasıdır; kadınlar ve erkekler aynı rollere sahiptir ve tüm fonksiyonları eşit şekilde yerine getirirler. Bir takım, 4 erkek ve 4 kadın oyuncudan oluşur ve sahada her bir bölümde 2 kadın ve 2 erkek oyuncu yer alır. Maç, 25 dakikalık iki devre şeklinde oynanır ve her devre, bir dakikalık teknik mola ile iki periyoda bölünür. Korfbol direği ve sepeti, sahanın her iki tarafında arka çizgiden 6,67 metre içerde yer alır ve bu sayede 360 derece açıdan atış yapma imkanı sağlar. Bu özellikleriyle korfbol, farklı ve heyecan verici bir oyun deneyimi sunar.

AdminAdmin