EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-01-2022 22:30   Güncelleme : 21-01-2022 22:30

Kemer’de karne heyecanı

Kemer’de 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sonu karne dağıtım töreni düzenlendi. Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulunda düzenlenen törene katılan Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve protokol üyeleri de öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Protokol üyeleri ile birlikte öğrencilere karnelerini veren Kaymakam Gemici, öğrencilere yarıyıl tatilinde bol bol dinlenmelerini ve kitap okumalarını tavsiye etti.

Kemer’de karne heyecanı

Şüheda PARTAL

Kemer’de 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk dönemi kapandı. Birinci dönemi geride bırakan öğrenciler karnelerini alarak 2 haftalık yarıyıl tatiline girdi. Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulunda ilk dönemin sona ermesiyle karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, MHP Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Kara, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıtan Kaymakam Gemici, karne alan öğrencilere tatil döneminde dinlenmeleri, eksik oldukları konuları tekrar etmeleri, bol bol kitap okumaları, verimli ve eğlenceli zaman geçirmeleri önerilerinde bulunarak öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlere iyi tatiller diledi.

Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu da, yaptığı açıklamasında, “Öğrenciler bizim geleceğimiz. Çok yoruldular ve tatili hak ettiler ama tatilde hiç olmazsa bir kitap okusunlar. Eğitim ve öğretim adına üzerimize düşen ne varsa yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi. Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak eğitime katkı sağlamaya devam ettiklerini ifade ederek, “Yarı yıl tatili başladı. Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulunu tatil sürecinde komple boya ve badanasını yapacağız. Arslanbucak Ortaokuluna çocukların gelip gitmesi için yaya köprüsü yapacağız. Bununla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Eğitime için yaptığımız diğer çalışmaları zaten hep anlatıyoruz. Eğitim varsa gelecek var. Tüm çocuklarımıza yarı yılda güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

15 günlük sömestr tatili, 4 Şubat 2022’de tamamlanacak.

AdminAdmin