YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-11-2022 01:51

Kemer’de fidanlar toprakla buluştu

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Kemer’in Göynük Mahallesi’nde fidan dikim etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, öğrencilerle birlikte fidan dikerek, fidanlara can suyu verdi.

Kemer’de fidanlar toprakla buluştu

Şüheda PARTAL

Tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla fidan dikim etkinliğine düzenlendi. Göynük Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Orman İşletme Şefliği çalışanları ve öğrenciler de katıldı.

İlk olarak 11 Kasım 2019’da ülke genelinde 1 milyon 300 bin vatandaşın 81 ilde fidanların toprakla buluşturulduğu etkinlikte, Kaymakam Çam ve Belediye Başkanı Topaloğlu öğrencilerle fidan dikti, dikilen fidanları suladı.

Fidan dikim etkinliği sonrası açıklama yapan Başkan Topaloğlu, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Kaymakamımız ve öğrencilerimizle fidan diktik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla diktiğimiz fidanlara can sularını birlikte verdik. İnşallah bu diktiğimiz fidanlar büyüyecek ve ağaç olacak. Etkinlikte bizlere destek olan Kemer Orman İşletme Şefliği çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kaymakam Çam ve Başkan Topaloğlu, etkinlik sonrası öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

AdminAdmin