GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 07-07-2024 20:12

Kemer’de dolandırıcılık operasyonu: 2 tutuklama

Kemer’de çalıştıkları işyerinde nakit ödenen siparişleri kendi kredi kartlarından çeken ve ardından iptal ederek çıkar sağladıkları belirlenen 5 motokuryeden 2’si yakalandı. Gözaltına alnın 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevini gönderilirken, kaçan 3 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Kemer’de dolandırıcılık operasyonu: 2 tutuklama

Şüheda PARTAL

Olay, Kemer ilçe merkezinde bulunan bir restoran işletmesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, işletmede motokuryelik yapan 5 kişinin müşterilere götürdükleri yemek siparişlerinin kredi kartı üzerinden ödenen ücretlerinin bir süre sonra iptal edilmesi üzerine şüphelenen işletme sahibi durumu Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi.

KENDİ KREDİ KARTLARINDAN ÇEKİP İPTAL ETTİLER

Şikayet üzerine harekete geçen polis ekipleri 5 motokuryeyi takibe aldı. 5 şahsın banka hareketlerini de takibe alan ekipler, şahısların müşterilere götürülen yemek siparişi ücretlerinden nakit aldıkları ücretleri restorana döndükleri sırada kendi kredi kartlarından çektiklerini ve bir süre sonra da iptal ettiklerini belirledi.

2’Sİ YAKANDI, 3’Ü FİRAR ETTİ

Banka kayıtlarından kendilerine çıkar sağladıkları belirlenen 5 şahsın yakalanması için operasyon düzenleyen ekipler, A.Y ve E.K. isimli şahısları gözaltına alırken, 3 şüphelinin ise kaçtığını belirledi.

Gözaltına alınan A.Y ve E.K., Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, kaçan 3 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

(FOTO: Reşat AYDOĞDU)

AdminAdmin