SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-03-2020 09:57

Kemer’de dezenfekte çalışmaları hızla sürüyor

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri ilçe genelinden başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere çocuk parkları, otobüs ve taksi duraklarında dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kemer Belediyesi ayrıca alınan tedbirler kapsamında, kamu kurumlarına dezenfektan takviyesi yaparak koruyucu hijyen tulumu dağıttı.

Kemer’de dezenfekte çalışmaları hızla sürüyor

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, dünya genelinde hızla yayılarak insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen koronavirüse karşı tedbirlerini sıklaştırıyor. Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere halkın çok sık kullandığı taksi, toplu taşıma araçları, çocuk parkları, muhtarlıklar ile cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışmaları sürüyor.

Çalışmalar kapsamında Hükümet Konağı, Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Liman Başkanlığı, Kemer Polis Merkezi Amirliği, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, parklar ve durakları periyodik olarak dezenfekte eden ekipler, tedbiri elden bırakmayarak, halk sağlığı için pazar yerlerini de ilaçlayarak daha hijyenik bir ortam sağlıyor.

‘MECBUR OLMADIKÇA SOKAĞA ÇIKMASINLAR’

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında dezenfekte çalışmalarının devam edeceğini belirten Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Yerli ve yabancı misafirlerin sıkça ziyaret ettiği Kemer’de olumsuz bir duruma mahal vermemek için dezenfektan çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ekiplerimiz, halkımızın sıkça uğradığı semt pazarlarında da ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Pazara gelen vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek hareket ediyoruz. Halkımızın da daha bilinçli olmasını rica ediyorum. Mecbur olmadıkça sokağa çıkmasınlar” diye konuştu.

BELEDİYEDEN KORUYUCU HİJYEN TULUMU

Öte yandan Kemer Belediyesi ekipleri Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, Kemer Devlet Hastanesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kemer Jandarma Komutanlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne dezenfektan takviyesi yaparak koruyucu hijyen tulumu dağıttı.