GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-12-2021 19:50   Güncelleme : 07-12-2021 19:50

Kemer’de denetimler aralıksız sürüyor

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, ilçede denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ekipler, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler ile personel servisi yapan araçları denetleyerek, sürücülerinin SRC, psikoteknik gibi mesleki yeterlilik belgeleri yolcuların ise emniyet kemeri takıp takmadıkları kontrol etti. Ekipler, kurallara aykırı hareket eden sürücülere de trafik cezası uyguladı.

Kemer’de denetimler aralıksız sürüyor

Şüheda PARTAL

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, ilçede denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ekipler, Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler ile personel servisi yapan araçları denetledi.

Yapılan denetimlerde araçların, fren, ışık donanımı ve lastik gibi teknik şartlara uygunluğu ile sürücülerinin SRC, psikoteknik gibi mesleki yeterlilik belgeleri, yolcuların ise emniyet kemeri takıp takmadıkları kontrol etti.

Ekipler, kurallara aykırı hareket eden sürücülere cezaları uygularken, 2021 yılının başından itibaren günümüze kadar şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan toplam 2 bin 359 adet araç denetleyerek, kurallara aykırı hareket eden sürücülere gerekli trafik cezalarını uyguladı.

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği, denetimlerin hassasiyetle devam edeceğini belirterek, sürücüleri trafik kurallarına uyması konusunda uyarıda bulundu.