YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-12-2019 09:08

Kemer’de büfeler yıkıldı

Kemer Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Göynük Mahallesi Kurtuluş Caddesi’ndeki yol çalışmalarının büyük ölçüde tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ayışığı Koyu güzergahındaki Barış Manço ve Onno Tunç Caddeleri, 177 ve 152. Sokaklarda devam eden yol çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Ekipler ayrıca, hem görüntü hem de imar kirliliğine neden olan büfe, restoran ve seyyar işletmelerin yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor.

Kemer’de büfeler yıkıldı

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer’i hak ettiği yere tekrar taşımak ve çehresini daha modern hale getirmek için kolları sıvayan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve ekibi, çalışmalarına aralıksız sürdürüyor.

KURTULUŞ CADDESİ BİTİYOR

Göynük Mahallesi Kurtuluş Caddesi’ndeki yol çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını bildiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, en kısa sürede yolun halkın kullanımına açılacağını bildirdi. Yol yapım çalışmaları kapsamında 16 bin metrekare asfalt kaplama işi tamamlandı. 5 bin metrekare kaldırım, 2 bin metre orta refüj ve 1000 metre yağmur suyu drenaj hattı tamamlandı. Modern aydınlatmalar, bisiklet yolu ve yol çizgilerinin yapılmasının ardından yolun, Kemer halkının kullanımına açılacağı kaydedildi.

AYIŞIĞI KOYU’NA ULAŞIM DAHA RAHAT OLACAK

Dünyaca ünlü Ayışığı Koyu güzergahındaki Barış Manço ve Onno Tunç Caddeleri, 177 ve 152. Sokaklarda devam eden yol çalışmalarını da aralıksız sürdüren ekipler, çalışmalar kapsamında yolu betonarme molozlardan arındırdı. TEDAŞ, Telekom ve ASAT ile koordineli çalışarak altyapı hizmetlerinin sağlamlaştırılmasını tamamlayan ekipler, yağmur suyu eğimi için bazı noktalara dolgu yaptı. Yol kotu seviye ayarlamalarını bitiren ekipler, bordür döşeme işini tamamladıktan sonra da asfaltlama işlerine hazırlanacak.

BİSİKLET YOLU VE OTOPARK’TA YAPILACAK

Ekipler, yol çalışması kapsamında, 800 metre yağmur suyu drenaj hattı, 22 adet dekoratif aydınlatma direği, 550 metre orta refüj, bin 100 metre bordür, 3 bin 200 metrekare kaldırım, 8 bin metrekare yol için 2 bin ton plentmiks, bin 400 metre binder ve 1000 ton aşınma tabakası uygulayarak asfalt kaplama işlemlerini gerçekleştirecek. Öte yandan bu yol ağı üzerinde bin 300 metre bisiklet yolu ve 177 ile 152. sokağın kesiştiği yerde otopark uygulaması yapılacak.

BÜFELER YIKILIYOR

Öte yandan Başkan Necati Topaloğlu’nun “Gelecek yıl Kemer’de hiçbir seyyar satıcının olmayacağı” sözünü de yerine getirmeye başlayan belediye ekipleri, yeşil alanlarda imar kirliliğine neden olan yapıları yıkıyor. Hem görüntü hem de imar kirliliğine neden olan birçok yapının tahliyesini yapan ekipler, imara aykırı büfe, restoran ve seyyar işletmelerin yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor.