GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-04-2021 17:36   Güncelleme : 07-04-2021 17:36

Kemer’de bir ilk daha!

Kemer’de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bir ilki daha gerçekleştirdi. Ovacık Mahallesi’nde lavanta dikiminin ardından Kuzdere Mahallesi’nde bulunan Hayrullah Kayrak’a ait 12 bin 288 metrekarelik alanda da muz serası oluşturularak fidanlar dikildi. Ziraat Mühendisleri ile birlikte seranın kurulumundan fidanların dikimine kadar Kayrak’a destek olan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şener, “İlerleyen süreçlerde de çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kemer’de bir ilk daha!

Şüheda PARTAL

Kemer Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçedeki çiftçilere destek olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şener ve ziraat mühendislerinin Ovacık Mahallesi’nde bulunan 2 alanda gerçekleştirdikleri etüt çalışması ile araştırmaları sonrası demonstrasyon sahası oluşturulmuş ve ilçede ilk defa gıdadan kozmetiğe birçok alanda kullanılan lavanta dikimi gerçekleştirilmişti.

KEMER’İN İLK MUZ SERASI

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Kemer’de lavanta alanları sonrası yine bir ilki gerçekleştirdi. Tarım ve Orman Bakanlığı, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin ortak yürüttüğü düşük faizli yatırım kredisinden yararlanan Hayrullah Kayrak, İlçe Müdürlüğünün onayı ile yapılan projeyle Kuzdere Mahallesi’nde 12 bin 288 metrekarelik alanda kurulan muz serasında ilk defa muz fidanları dikilerek üretim başladı.

‘ÇİFTÇİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Kemer’de tarım ve turizmi bir araya getirerek alternatif pazar oluşturmaya devam ettiklerini bildiren İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şener, “İlçe Müdürlüğümüz Ziraat Mühendisleri seranın kurulumundan fidanların dikimine kadarki süreçte çiftçimize destek oldu. İlerleyen süreçlerde de çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.