YAŞAM
Giriş Tarihi : 08-05-2022 23:53   Güncelleme : 08-05-2022 23:57

Kemer’de ‘5 Adımda Güvenli Trafik’ uygulaması

Kemer’de 7-13 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla ‘Yayalar için 5 Adımda Güvenli Trafik’ uygulaması yapıldı. İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel ile birlikte uygulamaya katılan Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, uygulama sürecinde durdurulan araç sürücülerine ve yayalara bilgilendirmelerde bulunarak trafikte yaya önceliğine dikkat çekti.

Kemer’de ‘5 Adımda Güvenli Trafik’ uygulaması

Şüheda PARTAL

Trafik düzeni ve güvenliğinin artırılması, karayollarını kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığının ve paydaş kurum ve kuruluşlarla iş birliği ve koordinasyon içerisinde trafik güvenliğine olan katkılarının artırılması amacıyla her yıl mayıs ayının ilk cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü", takip eden hafta ise "Karayolu Trafik Haftası" olarak kutlanıyor.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgede eş zamanlı olarak 'Yayalar için 5 adımda güvenli trafik' mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla Kemer Atatürk Caddesi üzerinde uygulama gerçekleştirildi. Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel’in yanı sıra İlçe Emniyet Trafik Büro Amirliği, Bölge Trafik Denetleme Büro Amirliği ve Jandarma Trafik Tim Komutanlığı ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada araç sürücülerine ve yayalara bilgilendirmelerde bulunarak trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi.

Uygulamada jandarma ve polisleri ile birlikte güvenli trafiğin nasıl sağlanacağı konusunda sürücü ve yayalara bilgilendirici broşürler dağıtan Kaymakam Gemici, yaya geçitlerinde önceliğin her zaman yayalara ait olduğunu hatırlattı.

AdminAdmin