YAŞAM
Giriş Tarihi : 03-04-2020 09:22

Kemer’de 378 aileye yardım

Kemer Kaymakamlığınca oluşturulan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığıyla yardım paketlerini teslim etmeye devam ederken, Ekonomik İstikrar Kalkanı Programı içerisinde 378 aileye de 1000 TL yardım yapıldı. Kemer Kaymakamlığı ayrıca, SYDV’ye başvurmak isteyen vatandaşların kaymakamlığa bizzat gelmeden internet ve telefon ile müracaat edebileceklerini bildirdi.

Kemer’de 378 aileye yardım

Maksut TEMİZEL

Kemer Kaymakamlığı, ilçe genelinde koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla Vefa Sosyal Destek Grubu, yardım paketlerini ailelere teslim ederken Ekonomik İstikrar Kalkanı Programı içerisinde 378 aileye de 1000 TL yardım yapılarak hesaplarına aktarıldığı bildirildi.

Kemer Kaymakamlığı ayrıca yaptığı açıklamada korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bizzat gelerek müracaat etmelerine gerek olmadığını bildirdi. Kaymakamlığa gelmek yerine ihtiyaç sahibi vatandaşların 0242 814 31 14 numaralı SYDV telefonunu arayarak, www.acikkapi.gov.tr, www.turkiye.gov.tr’den online olarak ya da kemer@icisleri.gov.tr üzerinden e-mail yoluyla müracaat edebilecekleri belirtildi.