GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-08-2021 16:27   Güncelleme : 30-08-2021 16:27

Kemer’de 30 Ağustos kutlaması!

Tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve şiirlerin okunmasıyla sona erdi. Tören sonrası Kaymakam Gemici makamında tebrikleri kabul etti.

Kemer’de 30 Ağustos kutlaması!

Şüheda PARTAL

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kemer’de tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, Kemer Belediyesi meclis üyeleri Ferhan Fidan, Ramazan Kal, Semih Özdemir, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Gemici ve Belediye Başkanı Topaloğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve şiirlerin okunmasıyla sona erdi.

Tören sonrası Kaymakamlık makamında Kaymakam Gemici, tebrikleri kabul etti.

Öte yandan Kaymakam Gemici, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolaysıyla yayınladığı mesajında, “Değerli Kemerliler, Aziz Milletimizin, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ile bütünleşerek 30 Ağustos 1922’de elde ettiği büyük zaferin 99. yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem bir mücadele ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Millî mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramının önemine dikkat çeken Başkan Topaloğlu ise, Türkiye’de şu anda rahat yaşamanın bedelini zamanında Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve ataların ödediğine vurgu yaparak, “Geçmişten ders alarak geleceğe bakmamız lazım. Yaşamanın bir bedeli olduğunu ve bu bedeli atalarımızın ödediğini unutmamamız lazım. Ne mutlu Türk’üm diyene!” diye konuştu.