YAŞAM
Giriş Tarihi : 24-04-2022 21:36

Kemer’de 23 Nisan coşkusu

Kemer’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutladı. Gündüz Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenle başlayan kutlamalar, Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda düzenlenen 23 Nisan etkinlikleriyle devam etti. Temsili koltuk devretme töreninde ise Kaymakamlık koltuğuna Merkez İlkokulu öğrencisi Egemen Minta, Belediye Başkanlığı koltuğuna ise Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu öğrencisi Peri Karataş oturdu.

Kemer’de 23 Nisan coşkusu

Şüheda PARTAL

Kemer’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutladı. Gündüz Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenle başlayan kutlamalar, Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda düzenlenen 23 Nisan etkinlikleriyle devam etti.

KAYMAKAM GEMİCİ, KOLTUĞUNU MİNİK MİNTA’YA DEVRETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili koltuk devretme töreni gerçekleştirildi. Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, kaymakamlık makamını Merkez İlkokulu öğrencisi Egemen Minta’ya devretti. Öğrenci ile yakından ilgilenen Kaymakam Gemici, Minta ile gelecekte hedefleri hakkında sohbet etti.

MİNİK KARATAŞ BELEDİYE BAŞKANI OLDU

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise başkanlık koltuğunu Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencisi Peri Karataş’a bıraktı. Makam aracıyla evinden alınan Karataş’ı Topaloğlu makamda karşıladı. Başkanlık koltuğunu Karataş’a teslim eden Topaloğlu, Karataş’ın isteklerini sordu. Telefonla özel kalem personelini arayan Başkan Karataş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hazırlıklarının tamamlanıp tamamlanmadığını sordu. 23 Nisan törenleri kapsamında etkinliklerde çocuklara dondurma dağıtılmasını isteyen Karataş, ilçedeki parkların daha derli toplu olmasını ve çiçeklendirilmesini istedi. Topaloğlu da Başkan Karataş’a Kemer’de eğitim alanında yaptıkları hizmetlerle ilgili bilgiler verdi.

Belediye Başkanlığı sırasında Karataş’a, Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu’nun yanı sıra Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, annesi Deniz Karataş, babası Mete Karataş ve öğretmenleri Şükran Carfi ve Murat Aksoy eşlik etti. Karataş, mesai sonrası makam aracıyla evine bırakıldı.

CUMHURİYET MEYDANINDA TÖREN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kemer’de tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediye Meclis Üyeleri Hasan Ali Acar, Cumali Afşin, Mustafa Tıraş, Recep Yılmaz, Emrah Ayhan, Ferhan Fidan, İsmail Aka, Hakan Tuncer, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Bekar’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından çocuklar tarafından TBMM’nin temsili açılışı gerçekleştirildi.

Öğrencilerin hazırladığı sıfır atık projesiyle ilgili gösteri sunumunun ardından halk oyunları ve dans gösterileri yapıldı. Programda, Kemer’de düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilerin ödüllerini Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Başsavcı İsmail Teker verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan programda öğrenciler yaptığı dans gösterileri ile söylediği şarkılar katılımcılardan büyük alkış aldı. Programından ardın protokol üyeleri öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Kutlamalar Kemer Belediyesi tarafından 23 Nisan etkinlikleriyle devam etti. Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda düzenlenen 23 Nisan etkinliklerine, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Meclis Üyeleri Özcan Çeliktaş, Cumali Afşin, Emrah Ayhan, Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (FİLİZ) Başkanı Yana Balta, çok sayıda vatandaş ile yabancı misafir ve çocuklar katıldı.

Etkinlikler kapsamında bubble şov, maskot, yüz boyama etkinleri yapıldı. Yüzlerini boyayan çocuklar maskot ve bubble şov ile gönüllerince eğlendi. FİLİZ Derneği’nin halk oyunları gösterisinin ardından Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası konser verdi. Şefliğini Furkan Üstündağ’ın, solistliğini ise Luba Oz ile Alper Kuş’un yaptığı orkestra yaklaşık 2 saat sahne alarak konseri izlemeye gelenlere güzel bir akşam yaşattı. Konseri izlemeye gelenler, 99 kişilik dev orkestranın seslendirdiği türküler ve yabancı müzikler eşliğinde eğlendi. Vatandaşlar konserde seslendirilen şarkılara zaman zaman eşlik ederken, yabancı misafirler de konseri cep telefonları ile görüntüledi. Konser yerli ve yabancı misafirler tarafından büyük ilgi gördü.

AdminAdmin