YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-01-2023 22:25

Kemer’de 2023 yılı toplantı yeri ve yürüyüş güzergahı belirlendi

Kemer Kaymakamlığı tarafından 2023 yılı toplantı yeri ve gösteri yürüyüşü güzergahları belirlendi. İlçede açık toplantı yeri olarak Ralli Alanı belirlenirken, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Atatürk, Karayer ve Deniz Caddeleri takiben Ralli Alanı’na kadar olan güzergah ise yürüyüş güzergahı olarak belirlendi.

Kemer’de 2023 yılı toplantı yeri ve yürüyüş güzergahı belirlendi

Şüheda PARTAL

Kemer’de 2023 yılı açık toplantı yeri ve gösteri yürüyüşü güzergahları, dağılım yeri ile afiş ve ilan asılacak yerler yeniden belirlendi. Buna göre ilçede açık toplantı yeri olarak, Ralli Alanı, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Atatürk, Karayer ve Deniz Caddeleri takriben Ralli Alanı’na kadar olan güzergah, yürüyüş güzergahı olarak belirlendi.

Konu ile ilgili Kemer Kaymakamlığı’ndan yapılan bilgilendirmede açık toplantı yeri, gösteri yürüyüşü güzergahları, dağılım yeri ile afiş ve ilan asılacak yerler şu şekilde:

“2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu uyarınca, 2023 yılında ilçe merkezinde yapılacak muhtemel toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili toplantı ve gösteri yürüyüşleri yer ve güzergâhı yeniden düzenlenmiştir. Buna göre;

Açık Toplantı Yeri: Deniz Caddesi ile Karayel Caddesi’nin kesiştiği yerde bulunan Kaymakamlık Kavşağının sol alt tarafında bulunan Ralli Alanı açık toplantı yeridir.

Gösteri yürüyüşü yapılacak güzergah: Cumhuriyet Meydanının Atatürk Caddesi tarafındaki yolun sağ tarafından 133. Sokağın Atatürk Caddesi ile kesiştiği yerdeki boş alandan başlar, Atatürk Caddesini takiben (133. sokak, 135. Sokak, 137. Sokak, Çınarlı kavşağı,139. Sokak, 141. Sokak, 143. Sokak, Özet-2 (Kale Market) kavşağına kadar Sokak /kavşak aralarında güvenlik tedbiri alınarak) Karayer Caddesi (132. Sokak, 134. Sokak ve 138. Sokağın Karayer Caddesi ile kesiştiği yerlerde güvenlik tedbiri alınarak), Kaymakamlık Kavşağı ve Deniz Caddesini takiben Ralli Alanındaki Toplantı Yerinde son bulur.

Dağılım yeri: Merkez Mahallesi üzerinde bulunan Karayer Caddesi, Onno Tunç Caddesi, Kemal Sunal Caddesi ve Deniz Caddesi dağılma yeridir. Yürüyüşe katılanlar bu dört caddeyi takip ederek dağılırlar.

Afiş ve ilan asılacak yerler: Kaymakamlık Makamınca verilecek Olur'la, Belediye Başkanlığı tarafından belirlenecek cadde ve alanlardaki reklam panoları ile miting alanı içerisine asılacaktır.”

AdminAdmin