GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 20-10-2021 14:59   Güncelleme : 20-10-2021 14:59

Kemer’de 2 günlük trafik denetimi!

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği, Kemer-1 girişinde bulunan uygulama noktasında emniyet kemeri ve kask denetimi gerçekleştirdi. 2 gün boyunca yapılan denetimlerde ekipler, sürücü ve yolculara emniyet kemeri ile koruyucu tertibatların önemiyle ilgili uyarıda bulunurken, kurallara uymayan 16 sürücüye 2 bin 304 lira idari para cezası uygulandı.

Kemer’de 2 günlük trafik denetimi!

Şüheda PARTAL

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Kemer-1 girişinde bulunan uygulama noktasında, trafik güvenliğinin sağlanması, kural ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazaların önlenmesi, sürücü ve yolcular üzerinde farkındalığın arttırılması amacıyla 2 gün boyunca denetim yaptı. Denetimlerde ekipler, emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemleri ile motosiklet sürücüleri üzerinde ise koruyucu tertibat ve kask kullanımı kontrolleri gerçekleştirilirken, sürücü ve yolculara emniyet kemeri ile koruyucu tertibatların önemiyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

İki günde 179 araç ve motosiklet denetledi. Kurallara uymayan 16 araca 2 bin 304 lira idari para cezası uygulandı. Sürücü ve yolculara seyahatleri boyunca can güvenlikleri için emniyet kemeri takmaları ve diğer trafik kurallarına uymalarını hatırlatan ekipler, denetimlerin devam edeceğini bildirdi.