GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-03-2021 13:42   Güncelleme : 18-03-2021 14:06

Kemer'de 18 Mart töreni

Kemer’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, öğrencilerin hazırladığı oratoryo gösterisiyle devam etti. Tören, Çanakkale Deniz Zaferi anlatan türkülerin söylenmesiyle sona erdi.

Kemer'de 18 Mart töreni

Şüheda PARTAL

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla Kemer’de tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmanın yapıldığı tören, öğrencilerin hazırladığı oratoryo gösterisi sunuldu.

İlçedeki lise, ortaokul ve ilkokullar arasında ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından yapılan şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören, Çanakkale Deniz Zaferi anlatan türkülerin de söylenmesiyle sona erdi.