YAŞAM
Giriş Tarihi : 15-01-2023 19:52

Kemer'de 16 derecede kar keyfi

Kemer Belediyesi tarafından kamyonla yaylalardan getirilerek Atatürk Parkı ve Mustafa Minta Parkı'na dökülen kar, hava sıcaklığının 16 derece ölçüldüğü ilçede vatandaşları ve çocukları sevindirdi.

Kemer'de 16 derecede kar keyfi

Sıcak iklimiyle Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kemer'in yüksek kesimlerinde etkili olan yoğun kar yağışı, ilçe merkezindeki çocukları ve vatandaşları da sevindirdi. Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince bir kamyona yüklenen 10 ton kar, ilçe merkezinde yer alan Atatürk Parkı'na ve Arslanbucak Mahallesi'ndeki Mustafa Minta Parkı'na eşit şekilde taşındı. Parklardaki kar yığınını karşılarında gören çocuklar ve vatandaşlar eğlenceli anlar yaşarken, Kemer'deki yerleşik yabancılar da güzel vakit geçirdi.

İlk defa kar gören çocuklardan bazıları kar topu oynadı bazıları da kardan adam yaptı.

Kemer'de esnaf olan Arzu Deniz Yılmaz, işleri nedeniyle yaylaya kar topu oynamaya gidemediği için üzüldüğünü belirterek, "Kemer merkezde kar görünce şaşırdım. Necati Topaloğlu başkanımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı ve bizi sevindirdi." dedi.

Çocuklar, kar keyfinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Başkan Yardımcısı Baki Yalın'a teşekkür etti. (Haber Merkezi)

AdminAdmin