GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-08-2021 20:50   Güncelleme : 01-08-2021 20:50

Kemer, yangınlara karşı tek yürek!

Kemer’de üç noktada çıkan yangında vatandaş ve itfaiye ekiplerinin çalışmalarıyla büyümeden söndürüldü. İlçede yangınların çıkmasıyla bazı vatandaşlar ormanlık alanlarda nöbet tutmaya başlarken, şüpheli gördükleri durumları ise güvenlik güçlerine bildirdi. Vatandaşların da büyük desteğiyle yangınların büyümeden söndürüldüğüne dikkat çeken Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, "Manavgat'ta çıkan orman yangınında ciğerlerimiz yandı. Yanmaya da devam ediyor. Kemer'de de iki ayrı noktada orman yangını çıktı ancak büyümeden söndürdük. Vatandaşlarımız ellerinde kovalarla yangına müdahale etti. Özelikle kadınlarımız ayaklarında ayakkabı yokken yangına müdahale etti. Hepsine teşekkür ederim. Zabıta ekiplerimizin de içinde olduğu yangın ekibi oluşturuldu. Halkımız şüpheli bir durum karşısında hemen kolluk kuvvetlerine bilgi versin” dedi. Kemer Kaymakamı Yücel Gemici de vatandaşlardan şüpheli bir durumda güvenlik güçlerine haber vermesini isteyerek, duyarlıkları için teşekkür etti.

Kemer, yangınlara karşı tek yürek!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de üç noktada çıkan yangın vatandaş ve itfaiye ekiplerinin çalışmalarıyla büyümeden söndürüldü. İlk olay sabaha karşı Göynük Mahallesi’nde bulunan 5 yıldızlı bir otelin çevresinde meydana geldi. Otel yolu boyunca bulunan çam ağaçlarının yoğun bulunduğu alanda kimliği belirsiz bir şahsın üç noktada ateş yaktığını gören otel personelinin şahsa seslemesi üzerine şahıs, bisiklete binerek olay yerinden uzaklaştı.

Otel personelinin dikkati sayesinde ufak çaplı çıkan yangın hemen söndürülürken, otel yetkilileri, şahsın yangın çıkarmak için yanıcı madde döktüğünü söyledi. Yangın çıkarılmak istenen alanda bir tankın bulunduğu ve tankın içerisinde havuz için kullanılan asit olduğunu belirten yetkililer, şahsın tankı yakıt tankı sandığını ve tankın hortumlarını dışarı çıkararak tutuşturmaya çalıştığını bildirdi. Otel yetkilisi, havuz asidinin yanıcı bir madde olmadığından yagının büyümediğini ve jandarmaya bildirildiğini ifade etti.

VATANDAŞLAR TEK YÜREK OLDU

Diğer iki yangın ise Arslanbucak Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Arslanbucak Mahallesi'nde iki ayrı yerde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Yangın ihbarını alan itfaiye ekipleri, kısa sürede olay yerine intikal etti. İki ayrı noktada çıkan yangın, vatandaşların da yardımıyla kısa sürede söndürüldü.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, olay yerine giderek yetkililerden bilgi alarak incelemelerde bulundu. Başkan Topaloğlu'na, Başkan Yardımcısı Emin Gül, meclis üyeleri İsmail Aka ve Mustafa Tıraş da eşlik etti. Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangınların kısa sürede söndürüldüğünü söyledi.

YANGIN EKİBİ OLUŞTURULDU

Vatandaşların da büyük desteğiyle yangınların büyümeden söndürüldüğüne dikkat çeken Başkan Topaloğlu, "Manavgat'ta çıkan orman yangınında ciğerlerimiz yandı. Yanmaya da devam ediyor. Kemer'de de iki ayrı noktada orman yangını çıktı ancak büyümeden söndürdük. Belediye olarak da yangının söndürülmesi konusunda görevimizi yaptık. Vatandaşlarımız ellerinde kovalarla yangına müdahale etti. Özelikle kadınlarımız ayaklarında ayakkabı yokken yangına müdahale etti. Hepsine teşekkür ederim. Zabıta ekiplerimizin de içinde olduğu yangın ekibi oluşturuldu. Halkımız şüpheli bir durum karşısında hemen kolluk kuvvetlerine bilgi versin. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın" dedi.

Kemer Kaymakamı Yücel Gemici de vatandaşlardan şüpheli bir durumda güvenlik güçlerine haber vermesini isteyerek, duyarlıkları için teşekkür etti.

Kolluk kuvvetleri ve belediye zabıta müdürlüğü ekipleri de yangın bölgesinin çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Öte yandan, belediye ekipleri, yangın bölgesindeki vatandaşlara ve itfaiye personeline su dağıttı. Ayrıca Kemer Belediyesi Hizmet Alanında belediye ekiplerince oluşturulan bir ekibin, oluşabilecek acil bir durumda müdahale edilebilmek amacıyla her an hazır nöbete başladığı belirtildi.