GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-12-2020 16:33   Güncelleme : 14-12-2020 16:33

Kemer yağmura teslim!

Antalya genelinde etkisini sürdüren gök gürültülü şiddetli sağanak yağış, Kemer’de de hayatı olumsuz etkiledi. İlçenin birçok noktasında etkili olan yağışa şiddetli rüzgar da eklenince hayat felç oldu. Bazı ev ve iş yerlerini su basarken, Çıralı ile Olimpos tatil bölgelerini birbirine bağlayan köprü, Ulupınar Deresi'nde su seviyesinin yükselmesiyle köprünün ayaklarında hasar meydana geldi. Ağva Deresi'nin yeniden taşma noktasına gelmesi ise bölge sakinlerini tedirgin etti.

Kemer yağmura teslim!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de önceki gün sabah saatlerinde başlayan ve dün gece etkisini arttıran gök gürültülü şiddetli sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur nedeniyle ilçede bazı yerlerde su birikintileri oluşurken, bazı cadde ve yollar da suyla kaplandı. Tarım alanları suyla doldu, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Üniversite öğrencisi Kader Buse Acar’ın kaybolduğu Ağva Deresi'nin ise yeniden taşma noktasına gelmesi, bölge sakinlerini tedirgin etti. Derenin içinden geçen yol ise yağış sonrası tamamen suyla doldu.

TAŞAN DERE, KÖPRÜYE ZARAR VERDİ

Gök gürültülü sağanak nedeniyle geçen yıl yapılan ve Çıralı ile Olimpos tatil bölgelerini birbirine bağlayan, 10 metre uzunlukta ve 5 metre genişlikte olan köprü, Ulupınar Deresi'nde su seviyesinin yükselmesiyle köprünün ayaklarında hasar meydana geldi.

4 METRELİK DALGALAR OLUŞTU

Çıralı bölgesinde, sahil kısmında kullanılan restoranlarda şiddetli yağış sonrası kıyıdaki işletmelerde ve yerleşim yerlerinde su baskınları oldu. Sahil kesiminde 4 metre yüksekliğe ulaşan dalgalar oluştu. Dalgalarla birlikte sahil, tahta parçaları ve denizden gelen atıklar ile doldu. Bazı noktalarda ise ağaçlar devrildi.

BELEDİYE EKİPLERİ SAHADA

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de Kemer’de etkili olan şiddetli sağanağa karşı önlem aldı. Yağışın etkisiyle yollara düşen kaya parçaları ve devrilen ağaçlar belediye ekipleri tarafından hızlı bir şekilde temizlendi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’da sahada belediye ekiplerinden bilgi aldı. Başkan Topaloğlu, ekiplere iş güvenliğini almaları ve vatandaşa hizmeti aksatmamaları yönünde telkinlerde bulundu.

TOPALOĞLU: HALKIMIZIN YANINDAYIZ

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, “Belediye olarak teyakkuzdayız. Bölgemizde devam eden şiddetli sağanaktan etkilenen halkımızın yanındayız. Mesai saati gözetmeksizin tüm ekiplerimizle sahadayız. Bazı iş yerlerinde su baskınları oldu. Tarım alanları suyla doldu. İlçemizde bazı yerlerde fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi. Ekiplerimiz ağaç devrilmesi nedeniyle kapanan yolları kısa sürede içinde açtı. Belediye ekiplerimiz her türlü tedbiri almaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın tedbir almasını rica ediyorum. Belediye ekiplerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç da, ilçe genelinde gök gürültülü şiddetli sağanak yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastığını söyledi. Çıralı ile Olimpos tatil bölgelerini birbirine bağlayan köprünün su seviyesinin yükselmesiyle ayaklarında hasar meydana geldiğini bildiren Dayanç, “Belediye ekiplerimiz başta olmak üzere tüm kurumlarımız teyakkuzda, yaşanan bir olumsuzlukta anında müdahale ediliyor” dedi.