YAŞAM
Giriş Tarihi : 22-10-2020 16:39   Güncelleme : 22-10-2020 16:39

Kemer sezonun yıldızı

Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Ulusoy Kemer Holiday Clup Otel’de Antalyalı gazetecilerle bir araya gelen Kemer Belediye Başkanı ve Kemer Yöresel Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Necati Topaloğlu, turizm sezonunda ilçedeki otellerin yüzde 95’inin açıldığını belirterek, Antalya bölgesinde en fazla turist ağırlayan ilçe olduklarını söyledi.

Kemer sezonun yıldızı

Levent YENİGÜN

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafından Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Göynük Mahallesi’nde bulunan Ulusoy Holiday Club Otel’de toplantı düzenlendi. Toplantıya Kemer Belediyesi ve KETAV Başkanı Necati Topaloğlu, KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, KETAV Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Aytuğ, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni, Antalya Gazete Sahipleri Derneği Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Ahmet Duran Yenigün, İHA, AA, DHA, TRT, Hürriyet’in Antalya’daki temsilcileri katıldı.

Toplantıda turizm konuşulurken, KETAV ile ilgili olarak da katılımcılara kısa bir sunum yapıldı. Toplantıda ilçedeki turizm sezonuna ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Topaloğlu, korona virüs (Covid-19) pandemisine rağmen Kemer’in iyi bir turizm sezonu geçirdiğini söyledi. İlçedeki ilk otelin 5 Haziran tarihinde, diğer otellerin de güvenli turizm sertifikalarını alarak birer birer açıldığına dikkat çeken Topaloğlu, sezonda açılan otel sayısının yüzde 95 oranına ulaştığını aktardı.

‘PANDEMİ DEVAM ETSE BİLE ÇITAYI YÜKSELTEREK DEVAM EDECEKLER’

Topaloğlu, otellerin sezonda iyi bir doluluk oranı yakaladığına işaret ederek, “Turizmciler, pandemiye rağmen başarabileceklerini bir kere daha gösterdi. Biz de turizmcilere üzerimize düşen konularda desteğimizi sağladık. Kemer olarak Antalya bölgesinde en fazla turist ağırlayan ilçe olduk. Hiçbir olumsuzluğumuz da olmadı. Bu konuda kaymakam beyin başkanlığındaki İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararları hem yerli hem yabancı turistlerimizle birlikte uyguladık ve buradan başarıyla çıktık. Arkadaşlarımız bu yılki zorlukları aştılar, gelecek yıl pandemi devam etse bile çıtayı yükselterek devam edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

‘GELEN TURİSTİN BÜYÜK KISMINI KEMER AĞIRLADI’

KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz da, pandemi döneminde turizm sezonunun açılmasını ve böyle bir sezonda ulaşılan rakamların olağanüstü olduğunu ifade etti. Yorulmaz, şunları söyledi:

“Tüm Antalya ve Kemer olarak biz bu seneyi pandemi döneminde bir test yılı olarak gördük ve bu testten de başarıyla geçtik. Önümüzdeki senenin bir provası oldu bizim için. Çünkü bu pandemi süreci bir anda hayatımızdan çıkmayacak. Bu süreçte de misafirlerimizi memnun ederek ülkelerine dönmelerini sağlamak, önümüzdeki yılların yatırımı anlamında bizim için önemliydi. Kemer için ilk sezona açılan destinasyon diyebiliriz. Otellerin yüzde 95’i açıldı. Antalya’ya gelen turistin büyük bir kısmını Kemer bölgemiz ağırladı. Bu anlamda ciddi bir test oldu.”