KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-12-2021 20:10   Güncelleme : 22-12-2021 20:10

Kemer, sanatçılarıyla buluştu

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD) tarafından ‘Kemer Sanatçılarıyla Buluşuyor’ etkinliği Shakespeare Marina Kemer’de düzenlendi. 16 yazar, 6 ressam ve 8 farklı kategoride sanatçının katıldığı etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinliğin açılışı ise Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu tarafından yapıldı. Etkinlikte vatandaşlar açılan stantlarda yazarlarla sohbet edip kitaplarını imzalatırken, hurda atıklardan oluşan heykeller, seramik, fotoğraf ve tabloların yer aldığı sergilere hayran kaldı.

Kemer, sanatçılarıyla buluştu

Şüheda PARTAL

KEMİAD tarafından ‘Kemer Sanatçılarıyla Buluşuyor’ etkinliği Shakespeare Marina Kemer’de düzenlendi. 16 yazar, 6 ressam ve 8 farklı kategoride sanatçının katıldığı etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğe, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, belediye meclis üyesi Ferhan Fidan, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, siyasi parti temsilcileri ve sanatçılar katıldı.

Etkinlikte yazarlar Kemer Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Bolat Ünsal, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Kemer Aktüel Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Saffet Yenigün Sanat Evi sahibi gazeteci Saffet Yenigün, sualtı fotoğrafçısı Adnan Büyük, araştırmacı Ramazan Kar, Muharrem Nalçacı, Neriman Zevkliler, Ali Demirezen, Asuman Albayrak, Emine Ertekin, İhsan Cihangir, Kemal Akkaya, Mustafa Akbaba, Nazmi Öner, Pürlen Kıyat Karakuş, Rauf Yücel, Süleyman Turan, Şahin Gümrü ve Sıla Dayantürk stant açarak kitaplarını imzalarken, fotoğraf sanatçısı Muhammet Dönmezler, seramik sanatçısı Nagihan Elibol, karikatürist Cafer Yıldırım, mask sanatçısı Seyda Vural, hurda heykel sanatçısı Süleyman Ünsal, kum ve gravür sanatçısı Tarkan Köylü ile ressamlar Adnan Öney, İsmet Bölükemini, Melek Aydoğdu, Nilsu Çekmen ve Yana Gök de eserlerini sergiledi.

‘KEMER’İN DEĞERLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİK’

Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte vatandaşlar sanatçılarla sohbet ederek çalışmaları hakkında da bilgiler aldı. ‘Kemer Sanat Üreten Bir Şehirdir’ duygusunu paylaşmak adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten KEMİAD Başkanı Sönmez, “Uzun süredir böyle bir proje düşünüyorduk. Bu projeyi pandemi sonrası hayata geçirdik. Kemer’in değerlerini bir araya getirdik. Sanatçılarımız imza gününde eserlerini imzaladı. Vatandaşlarımızın da ilgisi büyük oldu. Kemer’de sanatsal faaliyetleri artırmak için güzel projelerimiz var. Bunları tek tek hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise, etkinliğin Kemer’deki sanatsal faaliyetlerin artırılması yönünde çok olumlu olduğunu ifade ederek, “Kemer’de sanatsal faaliyetleri artırmak için çalışmalar devam ediyor. KEMİAD tarafından yapılan etkinlik çok olumlu. Kemer’de yaşayan sanatçıları bir araya getirdiler. Etkinlikte birçok sanatçı kendi eserlerini sergiliyor. Konuklara eserleri hakkında bilgiler veriyorlar. Emeği geçen KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez’e ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.