KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-07-2020 23:01   Güncelleme : 22-07-2020 23:01

Kemer Sanat Çalıştayı ve Yaz Sanat Kampı başladı

Kemer Belediyesi ev sahipliğinde Akdeniz Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD) iş birliğince düzenlenen 1. Kemer Sanat Çalıştayı ve Yaz Sanat Kampı Çamyuva Mahallesi’nde başladı.

Kemer Sanat Çalıştayı ve Yaz Sanat Kampı başladı

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi’nin destekleriyle Akdeniz Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD) iş birliğince Çamyuva Mahallesi'ndeki belediyeye ait günübirlik alanda düzenlenen 1. Kemer Sanat Çalıştayı ve Yaz Sanat Kampı, her hafta farklı akademisyen ve öğrenci grubuyla farklı sanat dallarından oluşan çalışmalar yapılacak. Saat 18.00'den sonra halka da açılacak olan çalıştaya katılanlar, birbirinden değerli sanatsal çalışmalarını sergileyecek. Pandemi sürecinde birçok sektörün duraklamasıyla birlikte sanat alanındaki çalışmaların da duraklamasına dikkati çekilen çalıştay, 3 aylık pandemi sürecinde yapılamayan sanatsal faaliyetleri canlandırmak amacıyla düzenleniyor.

Çalıştay Koordinatörü Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Eroğlu, pandemi döneminde birçok alanda olduğu gibi sanat alanında da durgunluk yaşandığını söyledi. Eroğlu, sanat alanındaki durgunluğu canlandırmak amacıyla 'mesafeni koru maskeni tak sanatsal malzemelerini al gel' sloganıyla çalıştay düzenlemek istediklerini ifade ederek, "Çalıştay eylül ayının sonuna kadar devam edecek. Türkiye'nin farklı üniversitelerinden öğretim görevlileri ve öğrencileri burada misafir ediyoruz. Çalıştay alanında sosyal mesafeyi koruyarak çadırlar kurduk. Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu gerekli bütün desteği sağladı. Sosyal ve kültürel aktiviteler de olacak. İnsanların burada 3 aylık pandemi sürecinde yapamadıkları sanatsal faaliyetleri yapmalarını sağlamak istedik" dedi.

Çalıştayın açılışına KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez ve davetliler de katıldı. Çalıştay Eylül ayının sonuna kadar devam edecek.