GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-05-2020 15:49

‘Kemer olarak eski güzel günlerimize kavuşacağız’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ilçede kurulan meyve ve sebze pazarlarında yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirleri yerinde inceledi. Topaloğlu, “Pazar yerlerinde maske dağıtımına aralıksız devam ediyoruz. Günlük yaklaşık 2 bin 500 maske üretiyoruz. Bu konuda bir sıkıntımız yok. Herkes kurallara riayet etmeli. Artık yavaş yavaş normale dönüyoruz ve tedbiri elden bırakmamalıyız. Kemer olarak eski güzel günlerimize kavuşacağız” dedi.

‘Kemer olarak eski güzel günlerimize kavuşacağız’

Şüheda PARTAL

Pazar yerlerinde koronavirüse karşı Kemer Belediyesi tarafından alınan tedbirler kapsamında pazar yerlerini gezen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Göynük ve Arslanbucak mahallelerinde kurulan semt pazarında incelemelerde bulundu. Pazar girişlerinde temassız dijital ateş ölçerlerle ateşini kontrol ettiren Başkan Topaloğlu, esnafla selamlaşarak hayırlı işler temennisinde bulundu. Pazarda alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet eden Topaloğlu, birtakım ihtiyaçları olan vatandaşların sorunlarını çözmek amacıyla ilgili birim müdürlerine talimat verdi.

‘GÜNLÜK 2 BİN 500 MAKSE ÜRETİYORUZ’

Koronavirüse karşı alınan tedbirlere titizlikle uyan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Topaloğlu, pazar esnafı ve belediye personelinin de alınan tedbirlere riayet ettiklerini belirterek, “Belediye ekiplerimiz pazar girişlerinde halkımızın ateşini ölçüyor ve maske dağıtıyor. Sosyal mesafe kurallarına uymayanlara da gerekli uyarıları yapıyorlar. Birlikte olursak bu koronavirüsün altından kalkabiliriz” dedi.

‘ESKİ GÜZEL GÜNLERİMİZE KAVUŞACAĞIZ’

Belediye olarak Atatürk Sanat Eğitim Merkezi’nde (ATASEM) maske üretimine son hızla devam ettiklerini anlatan Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Pazar yerlerinde maske dağıtımına aralıksız devam ediyoruz. Maskelerimizi kendimiz üretiyoruz. Günlük yaklaşık 2 bin 500 maske üretiyoruz. Bu sayı haftalık bazda ise 11-12 bin olarak değişiyor. Bu konuda bir sıkıntımız yok. Herkes kurallara riayet etmeli. Artık yavaş yavaş normale dönüyoruz ve tedbiri elden bırakmamalıyız. Kemer olarak eski güzel günlerimize kavuşacağız.”