TURİZM
Giriş Tarihi : 27-12-2019 09:27

Kemer ile Truskavets belediyeleri işbirliği yapacak

Kemer Belediyesi ile Truskavets Belediyesi arasında işbirliği niyet mektubu imzalandı.

Kemer ile Truskavets belediyeleri işbirliği yapacak

Kardeş kent protokolü imzalanması için Ukrayna'nın Truskavets şehrine giden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve meclis üyeleri, iki belediye arasındaki bağları kuvvetlendirmek amacıyla işbirliği niyet mektubu imzaladı. İki belediye arasında daha önce gündeme gelen işbirliği konusu Başkan Necati Topaloğlu'nun attığı somut adımla gerçeğe dönüştü.

Truskavets Belediyesi'nde imzalanan işbirliği niyet mektubu çerçevesinde Kemer ve Truskavets arasındaki turizm ve ekonomi alanlarındaki işbirliği genişletilecek ve mevcut durumdaki işbirliği daha da derinleştirilecek.

İmza töreninde meclis üyeleri Emrah Ayhan, Ferhan Fidan, Hasan Ali Acar, İsmail Aka, Truskavets Belediyesi heyeti, Lviv Belediyesi temsilcileri, Türk iş adamları ve basın mensupları da hazır bulundu.

Şu anki mevcut işbirliğini genişletmenin önemine vurgu yapan Başkan Necati Topaloğlu, "İmzaladığımız mektup ile Truskavets Belediyesi ile olan ilişkilerimiz daha da kuvvetlendi. Bu imzalar hem turizme hem de ilçemize katkı sağlayacaktır. Atmış olduğumuz imzalar, Türkiye'nin göz bebeği Kemer'imize gelen Ukraynalı misafirlerimize verdiğimiz değerin de önemini gösteriyor. Hayırlı olsun" dedi.

Truskavets Belediyesi'nden bir heyetin en kısa zamanda işbirliği protokolü imzalamak üzere Kemer'e geleceği belirtildi.

(DHA)