YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-06-2022 01:48

‘Kemer için üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz’

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki çalışmalarını sürdürüyor. Park ve okullarda bakım ve tamirat işlerine devam eden ekipler, ilçe genelinde çalınan veya tahrip olan mazgalların yerine yenilerini yerleştirdi. Çamyuva Mahallesi’ndeki 30 Ağustos Zafer Parkı yanında bulunan Sarıören Deresinin üzerindeki köprüyü yenileyen ekipler, Göynük Mahallesi 3014 ve 3092 sokaklardaki yol yapım çalışmalarını tamamlayarak halkın kullanımına kazandırdı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Kemer için üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

‘Kemer için üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz’

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kemer’in tüm mahallelerindeki okullar, parklar, oyun grupları, spor aletleri, bahçe çitleri, çöp kutuları, banklar, piknik masaları, aydınlatma direkleri, pergole ve çardaklarda bakım ve onarım çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Arslanbucak Mahallesinde kimliği belirsiz kişilerce çalınan ve vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan yağmur giderlerinin mazgal kapaklarının yenisini yaparak yerine monte etti. Merkez Mahallesindeki Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda bulunan sanat sokağının kırılan ve tahrip olan mazgallarını da yenileriyle değiştiren belediye ekipleri, Kiriş Köprüsündeki çalınan mazgalları yeniledi.

SARIÖREN DERESİ ÜZERİNDEKİ KÖPRÜ YENİLENDİ

Ekipler, Çamyuva Mahallesi’ndeki 30 Ağustos Zafer Parkı yanında bulunan Sarıören Deresinin üzerindeki köprüyü de yenileyerek halkın kullanımına kazandırdı. Dere üzerindeki köprünün oksitlenen ve çürüyen profil aksamını yenileyen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, köprünün demir kısımlarını da boyadı.

GÖYNÜK’TE YOL ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Göynük Mahallesi 3014 ve 3092 sokaklardaki yol yapım çalışmalarını tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yapılan çalışmalar kapsamında reglaj, kaldırım ve yol kaplama çalışmalarını ile toplam 575 metrelik yolda 860 metrekare kaldırım, 3 bin 120 metrekare kilitli taş yol kaplama çalışması yaptı.

‘ÇALIŞMALARIMIZI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYORUZ’

İlçede rutin çalışmalara aralıksız devam ettiklerini söyleyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Okullarımız ve parklarımızda yer alan oyun grupları, banklar, pergole ve çardaklar ile çöp kutuları gibi tüm alanlarda bakım ve tamirat işlerimizi rutin olarak sürdürüyoruz. Zamanla tahrip olan yerlerin tamirini yapıyoruz. Ayrıca kullanılamayacak durumda olan yerleri de yenileriyle değiştiriyoruz. Bazı mahallelerimizde çalınan veya tahrip olan mazgalların yerine yenilerini yaparak koyuyoruz. Çalınan bu mazgallarla ilgili Kemer Emniyet Müdürlüğümüzle görüşerek gerekli işlemleri başlattık. Öte yandan vatandaşlarımızın ve ilçemizdeki misafirlerimizin uğrak noktaları arasında olan Mustafa Ertuğrul Aker Parkında da mazgallarımızı yeniledik. Halkımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokması muhtemel olan tüm mazgalların tamirini yaptık” diye konuştu.

‘KEMER İÇİN ÜRETMEYE VE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Çamyuva Mahallesi’nde Sarıören Deresi üzerindeki köprüyü de yenilediklerini ifade eden Başkan Topaloğlu, “Yıllar içerisinde oksitlenen ve çürüyen profil aksamını yeniledikten sonra boya ve vernik çalışmalarımızı da tamamladık ve halkımızın kullanımına kazandırdık. Göynük mahallemizde ise yol yapım çalışmalarımızı kısa sürede tamamladık. 3014 ve 3092 sokaklardaki yol kaplama ve kaldırım çalışmalarımızı tamamlamayarak değerli halkımızın kullanımına sunduk. Halkımızın daha rahat ve güvenli şekilde yolculuk yapmalarını sağlıyoruz. Kemer için üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

AdminAdmin