TURİZM
Giriş Tarihi : 24-12-2019 09:24

‘Kemer için bir fikrim var’

Kemer İş Adamları Derneği’nin (KEMİAD) aylık toplantısında “Kemer İçin Bir Fikrim Var” adlı düzenlenecek yarışmanın lansmanı yapıldı. Yarışma kapsamında, vatandaşlar Kemer’e katkı sağlayacağını düşündüğü projelerini sunacak. Seçilecek en iyi 5 proje sahibine çeşitli ödüller verilecek. Yarışmanın Kemer’e büyük katkı sağlayacağını söyleyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Kemer için artık herkes elini taşın altına sokmaya başladı. Bu çok güzel bir durum” dedi.

‘Kemer için bir fikrim var’

Şüheda DAYANTÜRK

KEMİAD aylık toplantısı Kemer Pastanesi’nde Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve KEMİAD üyeleri katılıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, “Kemer İçin Bir Fikrim Var!” adlı düzenlenecek yarışmanın lansmanı da yapıldı. Başvuruların 28 Şubat’a kadar devam edeceği yarışma kapsamında, vatandaşların Kemer’e katkı sağlayacağını düşündüğü projelerini sunmaları gerektiğinin altı çizildi. Yarışma kapsamında sunulan projelerden en iyi 5 proje sahibine çeşitli ödüllerin verileceği kaydedildi. Başvuruların, kemericinbirfikrimvar.com adresinden yapılabileceği belirtildi.

‘KONUŞULANLAR HAVADA KALMASIN’

Toplantıda konuşan KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, “Bir fikir yarışması olan, Kemericinbirfikrimvar.com sayfamızı tanıtıp bugün yarışmayı başlatıyoruz. Herkes dost meclislerinde Kemer ile ilgili bir fikir söylüyor. Bu fikirler ile ilgili olarak, sürekli bir yerlerde konuşuluyor. Konuşulduktan sonra da ortada kalıyor. Bizde bu fikirlerin havada kalmaması için, bu fikirlerin ilgili yerlere ulaştırılması için bir web sayfası oluşturduk. Aylardan beri bu sayfanın hazırlıklarını yaptık. Bu yarışmada dereceye girenleri belirlemek ve gelecek o fikirleri değerlendirecek olan 17 tane birbirinden özel jürimiz var” dedi.

28 Şubat 2020 tarihine kadar Kemer ile ilgili bir fikrim var diyenlerin oluşturulan web sayfası üzerinden başvurarak düşüncelerini paylaşmaya davet eden Sönmez “28 Şubat’a kadar yapılacak başvurular sonrasında jüri üyelerimizin titiz çalışmaları sonrasında elemeler yapılacak ve elemeleri geçen fikirler sayfamızda açıklanacak. 31 Mart 2020 tarihine kadar da ilk beşe giren başvurular ve projeler açıklanacak. İlk beşte yer alan fikirlerden de dereceye girenleri belirleyeceğiz ve ödüllerini vereceğiz. Bu yarışmada sponsor olan ana sponsorumuz Olympos Teleferik’e ve Limak Limra Otel’e de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘PROJEYİ DESTEKLİYORUZ’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da belediye olarak projeyi destekleyeceklerini belirterek “Yarışma, Kemer için büyük katkı sağlayacaktır. Güzel projelerin geleceğine inanıyorum. Kemer için artık herkes elini taşın altına sokmaya başladı. Biz, belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Yapılacak olan projelere belediye olarak destek vereceğiz” dedi.

Yarışmanın sponsorlarından Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ise, “Kemer için yapılan çok güzel bir proje. Biz Kemer adına yapılan her güzel projeyi elimizden geldiğince destekliyoruz. Bu kadar özel ve güzel insanların bir arada olması ve fikir üretip bu tür projeler gerçekleştirmesi bölgemiz adına çok güzel bir durum oluşturuyor. Bu proje ile güzel şeylerin çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu