GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-09-2020 16:37   Güncelleme : 28-09-2020 16:37

Kemer hafızasına katkı

Kemer Hilmiye Serin Halk Kütüphanesi’ne, her yıl gazetelerini yıllık olarak ciltleyerek bağışlayan Kemer Gözcü Gazetesi, bu yılda geleneğini bozmadı. Gazetemizin 2019 yılı arşivi kütüphaneye teslim edildi. Gazetemize ilçe hafızasına katkıdan dolayı teşekkür eden Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer’e bir kitap kafe kazandırmayı düşündüklerini söyledi.

Kemer hafızasına katkı

Şüheda PARTAL

Kemer Gözcü Gazetesi, her yıl düzenli olarak ciltlenen sayılarını Hilmiye Serin Halk Kütüphanesi’ne bağışlıyor. Bu yılda geleneğini bozmayan gazetemiz 2019 yılı gazete arşivini ciltleyerek kütüphaneye bağışladı. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ile birlikte kütüphaneyi ziyaret ederek kütüphane sorumlusu Hülya Çiçek’e bir yıllık gazete arşivini teslim etti.

Kütüphanede incelemelerde bulunan Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Ahmet Duran Yenigün’e ilçe hafızasına katkıdan dolayı teşekkür etti. Kemer’e bir kitap kafe kazandırmayı düşündüklerini söyleyen Dayanç, “Kemer Gözcü Gazetesi her yıl olduğu gibi bu yılda 2019 yılında yayımlanan gazetelerini ciltleyip arşivleyerek kütüphanemize bağışlaması ilçemizin hafızasına katkı sağlayacak. Bu çalışmadan dolayı da Kemer Gözcü Gazetesi’ni tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Yeni yapılacak hükümet konağının yanına bir kitap kafe projesi yapmayı düşünüyoruz. Kitap kafe ile okuma alışkanlığını Kemer’de yaymayı planlıyoruz” dedi.

Ahmet Duran Yenigün de söz konusu işlemi her yıl yaparak, gelenek hale getirildiğini söyledi.