SPOR
Giriş Tarihi : 21-02-2020 17:23

Kemer etabının galibi Giovanni Lonardi

Tour of Antalya'nın 165.3 kilometrelik Kemer-Antalya etabını Bardiani CSF Fazione Takımı'ndan Giovanni Lonardi, 4 saat 16 dakika 58 saniye ile kazandı. Genel Ferdi Klasmanda birinciliğe yükselen Giovannı Lonardı, bugün gerçekleşecek Aspendos-Termessos etabında magenta renkli mayoyu giyecek.

Kemer etabının galibi Giovanni Lonardi

Şüheda PARTAL

23 ülkeden 29 takım ve 172 bisikletçinin katıldığı Tour Of Antalya'nın ikinci günü saat 11:30'da Kemer Saat Kulesi'nin önünden Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ile Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun verdiği neutral startla başladı. Yarış öncesi padok alanında halk oyunları gösterisi de sunuldu. Yarışın Kemer etabına, Kaymakam Dayanç ve Belediye Başkanı Topaloğlu’nun yanı sıra, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

“Kadınlara yapılan şiddeti durdurun” sloganıyla yapılan yarışın Kemer etabının startının ardından açıklama yapan Kaymakam Murtaza Dayanç, yarış alanının muazzam bir ortam olduğunu söyledi. Kaykamam Dayanç, halkın yarışlara büyük ilgi gösterdiğine değinerek, “Yarışlara 23 ülkeden 174 sporcu katılıyor. Antalya Valimiz Münir Karaloğlu’nun önderliğinde Akra grubunun destekleriyle üçüncüsü düzenleniyor. Uluslararası alanda bir üne kavuşan yarış ülkemiz adına gurur verici. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yarışmacılara başarılar diliyorum” dedi.

ETABININ GALİBİ GİOVANNİ LONARDİ

Bisikletçilerin Akdeniz Caddesi'ni takip ederek Çamyuva istikametine geldiği yarışta gerçek start bu noktadan verildi. Kemer'den Olimpos'a tırmanan bisikletçiler, daha sonra Idryos, Phaselis Antik kenti, Olimpos Antik kenti, Chimera, Adrasan, Üç Adalar ve Göynük Kanyonu'nu takip eden parkurda pedal bastı.Yoğun yağışa rağmen sporcuların zorlandığı etapta finişi ilk geçen bisikletçi Bardiani CSF Fazione Takımı'ndan Giovanni Lonardi oldu ve Genel Ferdi Klasman birincisi olarak Magenta renkli mayonun yeni sahibi oldu. İkinciliği aynı zaman ve tekerlek farkı ile Alpecin Fenix Takımından Gianni Vermeersch, üçüncülüğü Sport Vlaanderan Baloise Takımı'ndan Kenneth Van Rooy elde etti.

Tour of Antalya, bugün 101.6 kilometrelik Aspendos-Termessos tırmanma etabı devam edilecek.