YAŞAM
Giriş Tarihi : 24-11-2021 19:12   Güncelleme : 24-11-2021 19:12

Kemer Belediyesi’nden su tasarrufu

Kemer Belediyesi, ilçe genelindeki parklarda açtığı su kuyuları sayesinde içme suyundan tasarruf ediyor. Belediye arazözleri ve temizlik araçları da su ihtiyaçlarını bu kuyulardan sağlıyor. Su israfının önüne geçmek amacıyla belediye olarak her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceklerini belirten Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, toplamda 7 su kuyusunun faaliyette olduğunu ifade ederek, “3 yeni su kuyusu daha açacağız. Bunların ruhsatları alındı ve sondaj çalışmalarına başlayacağız. Halkımızı da su konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Kemer Belediyesi’nden su tasarrufu

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi, ilçe genelindeki parklarda açtığı su kuyuları sayesinde içme suyundan tasarruf ediyor. Devlet Su İşleri’nden (DSİ) alınan izinler sonrası 3 yeni kuyu açılarak toplam 7 su kuyusuna ulaşıldı. Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Gencay Kayrak, ruhsatlı 7 kuyunun dışında 3 kuyunun daha ruhsatının alındığı ve sondaj çalışmalarına başlanılacağı belirtildi.

Göynük Mahallesi Adnan Menderes ve Cumhuriyet caddeleri kesişimindeki park, Kiriş Mahallesi Sailors Otel yanındaki park ve Çamyuva Mahallesi Yakamoz, Ağva ve Cumhuriyet sitelerinin arasındaki parkta açılan üç yeni kuyu ile park ve yeşil alanların sulamasının yapıldığını aktaran Kayrak, parklar ve yeşil alanlar otomatik sulama sistemi ile sulanarak içme suyundan büyük oranda su tasarruf sağladıklarını, belediye arazözleri ve temizlik araçları da su ihtiyaçlarını bu kuyulardan aldığını söyledi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise, toplamda 7 su kuyusunun faaliyette olduğunu belirterek, susuz hayatın çölde yaşamaya benzediğini dile getirerek suyun önemine dikkat çekti. Su israfının önüne geçmek amacıyla belediye olarak her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceklerini anlatan Topaloğlu, “Açtığımız su kuyuları ile ilçemiz genelindeki parklarımızı ve yeşil alanlarımızı suluyoruz. Bu sayede içme suyundan da büyük ölçüde tasarruf ediyoruz. 3 yeni su kuyusu daha açacağız. Bunların ruhsatları alındı ve sondaj çalışmalarına başlayacağız. Halkımızı da su konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.