EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-09-2022 02:00

Kemer Belediyesi’nden öğrencilere rengarenk okul

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi tarafından boya, badana ve tamirat çalışmaları tamamlanan Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Okula başlayan minik öğrencilere belediye tarafından hazırlanan ücretsiz kırtasiye malzemelerini dağıtan Başkan Topaloğlu, çocukların, velilerin ve öğretmenlerin yeni eğitim ve öğretim yıllarını kutladı. Eğitime verdikleri desteğin devam edeceğini söyleyen Topaloğlu, “Öğrencilerimizin istediği renkler ile okulumuz boyandı. Çocuklarımız okula geldiğinde bu renkleri gördüğü zaman çok mutlu oluyor. Öğrencilerimize bir yıl boyunca yetecek kadar kırtasiye malzemelerini kendilerine veriyoruz” dedi. Velilerde eğitime ve öğrencilere verdiği destekten dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.

Kemer Belediyesi’nden öğrencilere rengarenk okul

Şüheda PARTAL

Kemer’in Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu’nda yaz boyunca süren boya, badana ve tamirat çalışmaları tamamlanırken, okula başlayan minik öğrencilere Kemer Belediyesi tarafından hazırlanan ücretsiz kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Okulu ziyaret eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Mahalle Muhtarı İsmail Uğur ve Okul Aile Birliği Başkanı Serap Şendil ile okula gelerek bu yıl eğitime yeni başlayan minik öğrenciler ve veliler bir araya geldi.

‘GÖRSEL OLARAK ÇOK GÜZEL HALE GELDİ’

Okulda çocukların, velilerin ve öğretmenlerin yeni eğitim ve öğretim yıllarını da kutlayan Belediye Başkanı Topaloğlu, eğitime verdikleri desteğin devam edeceğini söyledi. Topaloğlu, okulun dış cephe boyasının öğrencilerin istekleri doğrultusunda boyandığını belirtirken, “Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu görsel olarak çok güzel hale geldi. Okul aile birliği başkanımız ve öğretmenlerimiz rica ettiler, okulumuzu çevre duvarları da dahil olmak üzere iç ve dış olarak boyattık, eğitim ve öğretime hazır hale getirdik. Öğrencilerimizin istediği renkler ile okulumuz boyandı. Çocuklarımız okula geldiğinde bu renkleri gördüğü zaman çok mutlu oluyor. Arslanbucak mahallemize ve çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.

‘KIRTASİYE MALZEMELERİ BİR YIL BOYUNCA YETECEK’

Anaokulundan 8. sınıfa kadar Kemer’de okuyan tüm öğrencilerin ücretsiz kırtasiyelerinin masalarına bırakıldığını da dile getiren Topaloğlu, “Kırtasiye malzemelerimizi yaz ayında hazırlamıştık. Okulların sayılarına göre teslim ettik. Bu okulumuzda okuyan öğrencilerimin bir yıl boyunca kırtasiye malzemesi almasına gerek yok. Öğrencilerimize bir yıl boyunca yetecek kadar kırtasiye malzemelerini kendilerine veriyoruz. Onlarda çocuklarımıza hayırlı olsun. Eğitim varsa gelecek var.” diye konuştu.

BAŞKAN TOPALOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Arslanbucak Mahalle Muhtarı İsmail Uğur ise Kemer Belediye Başkanı Necati Toaploğlu’nun eğitime verdiği destek için teşekkür ederek, “2022-2023 yeni eğitim ve öğretim yılımız tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun. Okullarımızdaki ailelerin eksikliklerini gideren sayın Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’na, bu okulun boyanması, iç ve dış temizliğinin yapılmasında her türlü güzelliğin sağlanmasında verdiği destek için çok teşekkür ederiz. Başkanımız tüm okullara bu desteği veriyor. Aynı zamanda kırtasiye konusunda da yardımcı oldu. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

‘BİZLERİ ÇOK BÜYÜK BİR YÜKÜMLÜLÜKTEN KURTARDI’

Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Başkanı Serap Şendil de yaptığı açıklamada, “Sayın Başkanımız Necati Topaloğlu yaz boyunca bizi yalnız bırakmadı. Badanalarımız, boyalarımız yapıldı. Özellikle en çok hoşuma giden şey, ne zaman arasak telefonun bir ucundaydı. Yardımlarını eksik etmedi ve çok güzel bir iş ortaya çıktı. Benim kızımda burada okuyor. Anne diyor şeker gibi bir okul oldu. Bu konuda Necati Topaloğlu başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çocuklara belediyenin sağladığı ücretsiz kırtasiye de velilere büyük destek oldu. Bir veli olarak bizleri çok büyük bir yükümlülükten kurtarıyor. Bu durum başka bir yerde yok zaten.” ifadelerine yer verdi.

‘VERDİĞİ DESTEK HER ZAMAN İÇİN TAKDİRE ŞAYAN’

Velilerden Kadriye Kaplan, “Okul açıldı. Heyecanlıyız. Okulumuz boyandı ve çok güzel oldu. Sayın başkanımızdan Allah razı olsun çok güzel şeyler yaptı. Daha ne isteyelim ki. Kızımda hayırlısı ile kırtasiye malzemelerini alacak. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Velilerden Ayşe Deveci ise “Benim büyük kızım da, küçük oğlumda burada okuyor. Geçen dönemde başkanımız kırtasiye malzemelerine yardımcı olmuştu. Çok teşekkür ediyorum. Maddi olarak sıkıntıların yaşandığı bu zamanda kırtasiye bizim için çok önemli. Okulumuzun boyası, çocuklarımıza verdiği destek her zaman için takdire şayan. Başkanımızdan memnunuz Allah razı olsun. Bize yaptığı yardımlardan dolayı çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

AdminAdmin