YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-06-2022 01:48

Kemer Belediyesi’nden Fen Lisesi’ne destek protokolü

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile Göynük Fen Lisesi Müdürü Ali Yıldırım, Şanlıurfa’da yapılacak olan 14. Uluslararası Robot Yarışması’na katılacak olan Göynük Fen Lisesi’ne destek amacıyla protokol imzaladı. İmzalanan protokol kapsamında yarışmaya katılacak olan öğretmen ve öğrencilerin ulaşım, konaklama ve iaşeleri gibi tüm masraflarını Kemer Belediyesi karşılayacak. Öğrencilere her zaman destek olmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Topaloğlu, “Bilim ve teknoloji, el becerisi kazandırma, kodlama, sanat ve zeka oyunları açısından oldukça önemli bir yarışma. İlçemize dereceyle döneceklerine inancım tam” dedi.

Kemer Belediyesi’nden Fen Lisesi’ne destek protokolü

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 13-16 Haziran tarihleri arasında Şanlıurfa’da yapılacak olan 14. Uluslararası Robot Yarışması’na katılacak olan Göynük Fen Lisesi’ne tam destek veriyor. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Lise Müdürü Ali Yıldırım ile yarışmaya katılacak olan öğretmen ve öğrencilerle ortak hizmet projesi protokolü imzaladı.

İmzalanan protokol kapsamında yarışmaya katılacak olan öğretmen ve öğrencilerin ulaşım, konaklama ve iaşeleri gibi tüm masraflarını Kemer Belediyesi karşılayacak.

Protokolün imzalanmasından sonra açıklama yapan Belediye Başkanı Topaloğlu, geleceğin anahtarı olan öğrencilere her zaman destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Topaloğlu, Haziran ayı meclis toplantısında lise müdürü Ali Yıldırım’ın robot yarışması için istediği desteğin oy birliği ile kabul edildiğini hatırlatarak, “Meclis üyelerimize bu konu için teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize destek olmaya söz verdik ve yerine getiriyoruz. Şanlıurfa’da yapılacak olan robot yarışmasında hepsine başarılar diliyorum. Bilim ve teknoloji, el becerisi kazandırma, kodlama, sanat ve zeka oyunları açısından oldukça önemli bir yarışma. İlçemize dereceyle döneceklerine inancım tam. Eğitime destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Lise müdürü Yıldırım da öğrencilere ve eğitime verdiği desteklerden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.

AdminAdmin