YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-01-2022 21:34   Güncelleme : 19-01-2022 21:34

Kemer Belediyesi’nden evleri yanan ailelere destek

Kemer Belediyesi, Göynük Mahallesi’nde geçtiğimiz ay iki ayrı evde çıkan ev yangını sonrası yangında evleri zarar gören ailelere yenileme, temizlik, eşya ve ekipman desteğinde bulundu.

Kemer Belediyesi’nden evleri yanan ailelere destek

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi, Göynük Mahallesi’nde geçen ay iki ayrı evde çıkan ev yangını sonrası ev sahiplerine destek olmak amacıyla harekete geçti. Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun öncülüğünde belediye ekipleri, 5393 Belediye Kanunu’nun 14 ve 53. maddeleri uyarınca acil yardımlar kapsamında yangında evleri zarar gören ailelere yenileme, temizlik, eşya ve ekipman desteğinde bulundu.

İki ayrı ev yangını sonrası Belediye fen işleri, sağlık işleri ve temizlik işleri koordinasyonunda yapılan çalışmalar kapsamında, elektrik tesisatı, boya ve badana işleri, halı ve perde temizliği ve bina temizliği çalışmaları yapıldı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Geçen ay Göynük mahallemizde iki ayrı evde çıkan yangın sonrası belediye olarak önce hasar tespit çalışması yapmıştık. Daha sonra iki ayrı evde de temizlik çalışması yaptık ve ailelerimize eşya, temizlik, mobilya gibi her konuda destek olduk. 5393 Belediye Kanunu’nun 14 ve 53. maddelerince acil yardımlar kapsamında gerekli tüm yardımları yaptık. Ailelerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” diye konuştu.

AdminAdmin