YAŞAM
Giriş Tarihi : 17-01-2022 19:52   Güncelleme : 17-01-2022 19:52

Kemer Belediyesi’nden engellilere yönelik terapi atölyeleri

Kemer Belediyesi, engelli bireylere yönelik terapi atölyeleri kurmayı planlıyor. Gazetemiz köşe yazarlarından Figen Yıldırım’ın da kurulmasında öncülük ettiği atölyelerde, engelli çocuklara yönelik sosyal uyum, sosyal beceriler, psiko motor beceriler, ince ve kaba motor beceriler ve bilişsel becerileri kazandırılması amaçlanıyor.

Kemer Belediyesi’nden engellilere yönelik terapi atölyeleri

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, engelli vatandaşların topluma entegre edilmesi ve sosyal aktivitelere daha fazla katılım sağlaması için terapi atölyeleri kurmayı planlıyor. Gazetemiz köşe yazarlarından Figen Yıldırım’ın da kurulmasında öncülük ettiği atölyelerde, engelli çocuklara yönelik sosyal uyum, sosyal beceriler, psiko motor beceriler, ince ve kaba motor beceriler ve bilişsel becerileri kazandırılması amaçlanıyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, kurulacak olan atölyeler öncesi Kemer’deki engelli bireylerin tespit edilerek ziyaret edildiğini ve atölyelere davet edildiğini söyledi. Belediye olarak engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını ve olmaya devam ettiklerinin altını çizen Başkan Topaloğlu, “Engelli vatandaşlarımıza yönelik terapi atölyeleri kuruyoruz. Buradaki atölyelerde bu özel vatandaşlarımızı topluma daha hızlı entegre etmeyi amaçlıyoruz. Öte yandan belediyemiz kültür salonunda engelli bireylere yönelik yaşam koçu Songül Gür tarafından eğitimler verilmeye de devam ediyor. Kemer Belediyesi olarak tüm engelleri kaldırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

AdminAdmin