YAŞAM
Giriş Tarihi : 03-12-2019 09:25

Kemer Belediyesi’nden çiçek ve bitki üretimi

“Yeşili sev ve koru” sözü ile hareket eden Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, belediyeye ait seralarda Kemer’i daha güzel bir görüntüye kavuşturmak için çiçek ve bitki üretmeye devam ediyor. Ekipler ayrıca ilçe genelinde ağaçların bakımını da yaparken, daha fazla yeşil alanlar oluşturmak içinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kemer Belediyesi’nden çiçek ve bitki üretimi

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, belediyeye ait seralarda Kemer’i daha güzel bir görüntüye kavuşturmak için çiçek ve bitki üretmeye devam ediyor. Üretim serasının direkleri betonlaştırarak plastik kapatmasını yapan belediye ekipleri, ilçe merkezi ve mahallelerinde yapılan budama çalışmalarında işe yarayan çelikleri de köklendirme işlemine tabi tutuyor. Sökülen bitkiler ise saksılara koyularak daha sonra kullanılmak üzere yeniden hazırlanıyor.

“Yeşili sev ve koru” sözü ile hareket eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde ağaçların bakımına hızla devam ediyor. Kemer Atatürk Caddesi üzerinde şekli bozulan ve düzensiz şekilde büyüyen çınar ağaçlarında budama işlemi gerçekleştiren ekipler, ilkbaharda yeniden sürgün veren ağaçlarda yapılan işlemlerin ne kadar doğru olduğunun görüleceğini bildirdi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Artık kış aylarına girdik. Kış aylarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem almaya başlamıştık. Tedbirli davranmak gerekiyor. Kış aylarında fırtınalarda ağaçlar devrilebiliyor. Belediye olarak önlemlerimizi alıyoruz. Biz, ‘Yeşili seven bir belediye’ olarak ağaçlarda budama ve bakım çalışmalarına hız veriyoruz. Ağaçları budayarak ilkbaharda daha gür ve yeşil olarak büyümesini sağlıyoruz. Daha fazla yeşil alanlar oluşturmak içinde çalışmalarımız hızla devam ediyor” diye konuştu.