GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-07-2021 16:00   Güncelleme : 16-07-2021 16:00

Kemer Belediyesi’nden bayram öncesi denetim!

Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında ilçe genelinde bulunan kasaplarda ve kurban kesim yerlerinde denetimler gerçekleştiren Kemer Belediyesi, ilçedeki camilerde de temizlik çalışmaları yapılıyor.

Kemer Belediyesi’nden bayram öncesi denetim!

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında ilçe genelinde bulunan kasaplarda ve kurban kesim yerlerinde denetimler gerçekleştiriyor. Belediye Zabıta Müdürü Erhan Kurtoğlu ve Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde görevli veteriner hekim Fevzi Uzun, kurban satış noktalarında ve Kuzdere kapalı pazar alanındaki kesim yerinde denetimlerde bulundu. Yapılan denetimlerde, kurbanlıkların sağlık raporlarına, hangi bölgeden geldiklerine, kulak küpelerine, satış yerindeki hijyen durumuna bakıldı. Denetimde herhangi olumsuz bir duruma rastlanmadı.

Öte yandan, Kurban Bayramlarında sık sık yaşanan kurbanlıkların kaçmasının önüne geçilebilmesi için Kurban Yakalama Timi oluşturuldu.

Zabıta müdürlüğü ekipleri ise ilçe genelindeki kasaplarda pandemi kurallarına riayet edilmesi hususunda bilgilendirme yapıldı. Etlerin satıldığı reyonların ve muhafaza edildiği soğuk hava depoların temiz olup olmadığını denetleyen belediye ekipleri, genel hijyen, ruhsat ve fiyat tarifelerini de kontrol etti.

CAMİLER BAYRAMA HAZIRLANIYOR

Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların huzurlu ve rahat bir şekilde ibadet edebilmelerini sağlamak için camilerde temizlik işlemleri yapıp gül suyu sıkıyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer halkının Kurban Bayramı’nı sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için gereken tüm önlemleri aldıklarını söyledi. Satış yerlerinde düzenli olarak denetimlerin devam edeceğini ifade eden Başkan Topaloğlu, “Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir bayram geçirebilmeleri adına her türlü önlemlerimizi alıyoruz. Halkımızın rahatça kurbanını kesebilmeleri için Kuzdere kapalı pazar yerinde kesim yeri oluşturduk. Vatandaşlarımız burada dini vecibelerini yerine getirebilir. Temizlik ekiplerimiz ile bölgemizde yer alan tüm camilerimizde iç ve dış temizlik çalışmalarımız gerçekleştiriliyor. Camilerimizde iç ve dış mekan temizliği yapan ekiplerimiz, işlemler bittikten sonra gülsuyu sıkarak güzel kokular ile camilerimizi ibadete hazırlıyorlar. Vatandaşlarımızın Kurban Bayramını şimdiden kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.