SİYASET
Giriş Tarihi : 07-11-2019 09:14

Kemer Belediyesi'nde kasım meclisi

Kemer Belediyesi'nin kasım ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun yönettiği oturumda gerçekleştirildi. Karatede dünya şampiyonu olan Müşerref Özdemir, 50 tam altın ve cep telefonuyla ödüllendirilirken, sporcunun adının bir sosyal tesise verilmesi de kararlaştırıldı.

Kemer Belediyesi'nde kasım meclisi

Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan oturum öncesinde Kemer-1 girişinde Kemer'in tarihini anlatan giriş takı, ilçe merkezinde yer alan Atatürk Parkı'nda Kent Parkı düzenlemesi, Arslanbucak Mahallesi'nde huzur evi, Kuzdere Mahallesi'nde de yapılması planlanan kapalı pazar yeri projelerinin tanıtımı yapıldı.

'SİGORTAYA OLAN BORÇLAR ÖDENİYOR'

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediye şirketinin borçları hakkında meclise bilgilendirme yaptı. Belediye şirketinin sigortaya olan borcundan bahseden Başkan Topaloğlu, "Şu anda belediyemizin sigortaya olan borcu yapılandırmalar hariç 9 milyon lira, belediyemizin ise 13 milyon liradır. 3 aydır hem belediye personelinin hem de şirketin sigortaları yatmaya başladı. Bundan sonra da aksatmamaya çalışacağız" dedi.

ŞAMPİYONA MECLİSİMİZDEN 50 TAM ALTIN

Toplantının 3. maddesinde yer alan 5393 sayılı Belediye Kanununun 14/b bendine istinaden üstün başarı gösteren ve Dünya Şampiyonası'nda şampiyon olan sporcu Müşerref Özdemir'e meclis tarafından ödül verilmesi konusu görüşüldü. Kemer'in gururu olan dünya şampiyonu milli karateciye 50 tam altın ve cep telefonu verilmesi oybirliğiyle kabul edilirken, Başkan Topaloğlu ve meclis üyeleri, Müşerref Özdemir'i başarısından dolayı tebrik etti.

Şili'nin Santiago şehrinde düzenlenen 11. Ümit Genç 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden ve dünya şampiyonu olan Müşerref Özdemir de meclis toplantısına katıldı. Elde ettiği başarıyla Türk bayrağını kürsünün zirvesinde dalgalandırmayı başaran ve herkesin göğsünü kabartan milli karateci Müşerref Özdemir, Topaloğlu başta olmak üzere meclis üyeleri ve meclise gelen vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Toplantıda milli karatecinin babası Tahsin Özdemir ve antrenörü Emin Akar da hazır bulundu.

ŞAMPİYON KARATECİNİN ADI SOSYAL TESİSLERE VERİLECEK

Diğer yandan mecliste, Arslanbucak'ta yapımı devam eden belediyeye ait sosyal tesislerin tamamlanmasının ardından tesise Müşerref Özdemir'in adının verilmesi konusunun görüşülmesine karar verildi. Başkan Necati Topaloğlu, dünyanın bir ucunda Şili'de Türk bayrağını gönderde dalgalandıran milli karateci dünya şampiyonu Müşerref Özdemir'i canı gönülden tebrik ettiğini söyledi. Dünya karate şampiyonu Müşerref Özdemir için Kemer'de karşılama töreni de düzenlediklerini anlatan Topaloğlu, "Bunlar çok güzel şeyler. Umarım herkese örnek olur. Müşerref henüz 15 yaşında. Dünyanın öbür ucunda şanlı İstiklal Marşı'mızı okutmuş ve şanlı Türk bayrağımızı zirveye taşımıştır. Müşerref gibi çocuklarımıza destek olmamız lazım. Bunlar hepimizin çocukları. Arslanbucak Mahallesi'nde yapımı devam eden sosyal tesislerde gençlik merkezine şampiyon kızımızın ismini vermeyi planlıyoruz. Herkese hayırlı olsun" diye konuştu.

Milli karateci Müşerref Özdemir ise desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederek, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edebildiği için mutlu olduğunu kaydetti.

Müşerref'in antrenörü Emin Akar ve babası Tahsin Özdemir de desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Gündemin 4. maddesinde Kemer Belediyesi'nin kardeş şehri olan Ukrayna'nın Yuzhny şehrine gezi düzenlenmesi konusunun görüşülmesi oybirliğiyle kabul edildi. Kemer Merkez Mahallesi Deniz Caddesi'nde bisiklet yolu yapılması konusu oybirliğiyle kabul edilirken, Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği'ne (ANTAB) üye olarak katılım konusu oyçokluğuyla reddedildi. Belediye norm kadrosunda yapılacak olan değişikliğin görüşülmesi oybirliğiyle kabul edildi. Belediyede kadro karşılığı sözleşmeli olarak ziraat mühendisi çalıştırılması ve ücretinin belirlenmesi konusu oybirliğiyle kabul edildi. İlçe sınırlarına bitişik olan mahalle sınırlarının belirlenmesiyle ilgili düzenlenen İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Meclise sunulan önergelerde ise Kemer Yeni Mahalle Derviş Eroğlu Dört Yol Bulvarı üzerinde bulunan Kutlu Doğum Haftası Parkı'nın adının değiştirilmesi konusu oybirliğiyle kabul edilerek, parkın ismi kaldırıldı. Parka yeni isim verilmesi konusu ise daha sonraya ertelendi.

Örgün eğitim programlarına destek amacıyla kurslar açılmak üzere, belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı Kemer Belediyesi Gençlik Merkezi kurulması ve belediye personeli Güneş Akın'ın kurucu olarak görevlendirilmesi önergesi oybirliğiyle kabul edildi.

Kiriş Mahallesi'nde ikamet eden 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin Çamyuva Mahallesi'ndeki Rukiye Koç Ortaokulu'nda öğrenim gördükleri, iki mahalle arasında yaya köprüsü olmadığı için öğrencilerin okula taşınması için belediye servis araçları konusunda talepte bulunulması konusu oybirliğiyle kabul edildi.

Kemer'de bulunan giyim pazarlarının konusunun görüşülmesi ise oybirliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu ile Turizm Komisyonu'na sevk edildi.

(DHA)