EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-09-2021 12:55   Güncelleme : 06-09-2021 12:55

Kemer Belediyesi’den eğitim başarısı

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu Merkezi’nde üniversiteye hazırlanan öğrencilere verilen ücretsiz eğitimler sonucunda, Türkiye genelinde ilk 20 bin sıralamasında 7, ilk 50 bin sıralamasında 14 öğrenci, ilk 100 bin de 18 öğrenci ile dereceye girdi. 2 milyon 597 bin öğrenciden Türkiye genelinde 3 bin 476’ncı sıradaki Erkut Kurt, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, 8 bin 515’nci sıradaki Belgin Armağan Tamuçin ise Uludağ Üniversitesi’ni kazandı. Diğer 56 öğrencin de istedikleri bölüme yerleşerek başarı oranını yükselttiler.

Kemer Belediyesi’den eğitim başarısı

Maksut TEMİZEL

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu Merkezi’nde geçtiğimiz yıl yoğun bir eğitim alan gençler sınavlar sonrasında başarıları ile göz doldurdu. Merkezde üniversiteye hazırlanan öğrencilere verilen ücretsiz eğitimler sonucunda, Türkiye genelinde ilk 20 bin sıralamasında 7, ilk 50 bin sıralamasında 14 öğrenci, ilk 100 bin de 18 öğrenci ile dereceye girdi. 2 milyon 597 bin öğrenciden Türkiye genelinde 3 bin 476’ncı sıradaki Erkut Kurt, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Tarih Bölümünü, 8 bin 515’nci sıradaki Belgin Armağan Tamuçin ise Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenlik bölümünü kazandı.

Sınavda derece yapanların yanı sıra diğer öğrenciler de farklı üniversitelere girmeye hak kazandı. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu Merkezi’nden 56 öğrenciden 9 öğrenci Akdeniz Üniversitesi’nden ilköğretim matematik öğretmenliği, peyzaj mimarlığı, ilahiyat, çalışma ekonomisi, coğrafi bilgi sistemi, elektrik elektronik, rekreasyon yönetimi, sivil savunma ve itfaiyecilik, radyoloji bölümlerini kazanırken, 2 öğrenci Hacettepe Üniversitesi’nden kimya mühendisliği ve aile ve tüketici bilimleri bölümlerini, 3 öğrenci Süleyman Demirel Üniversitesi fizyoterapi, tarih ve turizm rehberliği bölümlerini, 2 öğrenci 19 Mayıs Üniversitesi sınıf öğretmenliği ve sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümlerini, 2 öğrenci Kocatepe Üniversitesi gastronomi ve turizm rehberliği bölümlerini, 3 öğrenci Pamukkale Üniversitesi biyomedikal mühendisliği, kimya ve tarih bölümlerini, 2 öğrenci Beykent Üniversitesi hukuk ve anestezi bölümlerini, 3 öğrenci Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi mütercim tercümanlık, halkla ilişkiler ve aşçılık bölümlerini, 2 öğrenci Abant Üniversitesi İngilizce öğretmenliği ve mütercim tercümanlık bölümlerini, 2 öğrenci Dumlupınar Üniversitesi turist rehberliği ve sağlık kurumları işletmeciliği bölümlerini, 3 öğrenci Adnan Menderes Üniversitesi çocuk gelişimi, dış ticaret ve hakla ilişkiler bölümlerini, 2 öğrenci Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi adalet ve elektrik elektronik bölümlerini kazandı.

Diğer öğrenciler ise, İstanbul Teknik Üniversitesi deniz ulaştırma ve işletme mühendisliği, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarih, Dokuz Eylül Üniversitesi karşılaştırılmalı edebiyat, Cerrahpaşa Üniversitesi emlak yönetimi, Ege Üniversitesi gıda teknolojisi, Haliç Üniversitesi ebelik, Antalya Bilim Üniversitesi fizyoterapi, Abant Üniversitesi İngilizce öğretmenliği, Uludağ Üniversitesi İngilizce öğretmenliği, Selçuk Üniversitesi Rus dili ve edebiyatı, Osmangazi Üniversitesi Türk dili ve edebiyatı, Korkut Ata Üniversitesi coğrafya, Galata Üniversitesi içmimarlık, Doğuş Üniversitesi patoloji, Çukurova Üniversitesi iletişim, Alanya Keykubat Üniversitesi sivil hava ulaştırma işletmeciliği, Y. Doğu Üniversitesi odyoloji, Burdur Üniversitesi aşçılık, Harran Üniversitesi ilk ve acil yardım, Atatürk Üniversitesi turizm otel işletmeciliği, Şeyh Edebali Üniversitesi hukuk büro yönetimi ve Katip çelebi üniversitesi sağlık yönetimi bölümlerini kazandı.