YAŞAM
Giriş Tarihi : 08-05-2022 23:35

Kemer Belediyesi Yörük Festivali’nde

Kemer Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali’ne katıldı. Festival kapsamında Kemer Belediyesi’nin açtığı Yörük Çadırı da yoğun ilgi gördü.

Kemer Belediyesi Yörük Festivali’nde

Kemer Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali’nde yer aldı. Göç Duası ve Yörük Göçü Yürüyüşü ile başlayan festivale Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun eşi Fikriye Topaloğlu, Başkan Yardımcısı Emin Gül’ün eşi Hale Gül, Kemer’in son göçer Yörüğü Ali Karakayonlu, Kemer Yörük Beyi Durmuş Can, çok sayıda Yörük ve vatandaş katıldı.

Yörüklerin Türkiye’de önemli bir rol oynadığını söyleyen Başkan Yardımcısı Emin Gül, “Düzenlenen festival çok keyifliydi. Başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanım Muhittin Böcek olmak üzere festivalde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kemer Belediyesi olarak biz de festivalde yerimizi aldık ve Başkanımız Necati Topaloğlu’nun selamlarını ilettik. Festivalin Antalya ve turizmine büyük katkı sağladığını düşünüyorum” diye konuştu.

Festival kapsamında Kemer Belediyesi’nin açtığı çadırı da yoğun ilgi gördü. Çadırı ziyaret eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na kısa bir kabak kemane dinletisi sunuldu. (Haber Merkezi)

AdminAdmin