YAŞAM
Giriş Tarihi : 13-11-2019 09:32

Kemer Belediyesi ‘yeşili’ korumaya devam ediyor

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yürüttüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Derelerde ve parklarda temizlik yapan ekipler, ağaçların diplerini ve dallarını ilaçlayarak, böceklerin ve haşerelerin ağaçlara zarar vermesini de önlemiş oldu.

Kemer Belediyesi ‘yeşili’  korumaya devam ediyor

Yazdan kalma günlerin yaşandığı Kemer’de karınca misali çalışan Kemer Belediye ekipleri, ilçe merkezindeki derelerde ve parklarda temizlik yaptı. Göynük Mahallesi’ndeki Yılmaz Türkeri Parkı’nda yeniden çimlendirme çalışmalarını tamamlayan ekipler, Beldibi 4012 ve 4013. sokaklarda elektrik tellerine değen ağaçların dallarını TEDAŞ ekipleri ile budadı.

HAŞERELERE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI

Belediye ekipleri, park ve bahçelerde haşerelere karşı önlem almaya devam ediyor. Göynük Mahallesi’nde ağaçların diplerini ve dallarını ilaçlayan ekipler, böceklerin ve haşerelerin ağaçlara zarar vermesini de önlemiş oldu.

Ahmet Erkal Spor Tesisleri’nin bahçesinde çevre düzenlemesi çalışmalarına devam eden ekipler, Değirmendere mevkisinde de temizlik, çim biçme ve ağaç budama işlerini tamamladı.

Ağvalı Mehmet Taşkın Parkı’nda sulama sistemi olmayan bölüme fıskiye sistemi döşeyen ekipler, Antalya-Kemer karayolu üzeri Beldibi 3 kavşağında bakım ve budama çalışmaları yaptı.

(Haber Merkezi)