SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-10-2019 09:26

Kemer Belediyesi yaşlı ve hastaların hizmetinde

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, hasta vatandaşlara yardım etmeye devam ediyor.

Kemer Belediyesi yaşlı ve hastaların hizmetinde

Şüheda DAYANTÜRK

Belediye ekipleri, sosyal belediyecilik anlamında yaptığı hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Belediyeye ait hasta nakil ambulansı ile son bir haftada 5 hasta vatandaşın, Antalya ve Kemer’deki çeşitli hastanelere ulaşımını ve hastaneden de eve taşınmasını sağlandı. Belediyeye ait araçlarla 48 kişi de tedavileri için Antalya’daki çeşitli hastanelere taşındı.

EVDE BAKIM VE SAĞLIK HİZMETİ

Ekipler, evde bakım ve sağlık hizmeti kapsamında, 5 hastayı kendi evinde pansuman edip, 2 hastaya da tekerlekli sandalye temin etti. Bakıma muhtaç bir vatandaşın evinde temizlik de yapan ekipler, 6 hasta vatandaşa da hasta yatağı verdi. Yürüyemeyecek durumda olan yaşlı ve hasta vatandaşların saç sakal tıraşını da yapan sağlık işleri müdürlüğü ekipleri, “her şeyin başı sağlık” sözüyle hareket etmeye devam ediyor.

Zor günlerinde Kemer Belediyesi’nin yanlarında olmasından çok mutlu ve memnun olduklarını dile getiren Kemerliler, “Bu önemli ve güzel hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’na teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, vatandaşa hizmet etmek için ellerinden geleni yapmaya gayret gösterdiklerini belirterek, “Yaşlı ve hasta vatandaşlarımızı hasta nakil ambulansı ile tedavilerini tamamlamaları için Antalya ve Kemer’deki çeşitli hastanelere sevkini yapıyoruz. Evde bakım hizmetlerimizi de aksatmadan yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımıza sağlıkları açısından bir katkımız oluyorsa bundan mutluluk duyarız. İnşallah tüm hastalarımız tez zamanda sağlığına kavuşur.” diye konuştu.