YAŞAM
Giriş Tarihi : 29-11-2019 16:40

Kemer Belediyesi yaraları sarıyor

Kemer Belediyesi, 25 Kasım günü aşırı yağış nedeniyle su baskınlarının yaşandığı yerlerde zarar gören evlerde yaraları sarmaya devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaşanan su baskınları sonrası maddi zarar gören ve kullanılamayacak duruma gelen evlerde ve camilerde temizlik yaparken, evlerinde maddi hasar meydana gelen vatandaşlara da, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun talimatıyla, maddi destek sağlandı.

Kemer Belediyesi yaraları sarıyor

Şüheda DAYANTÜRK

25 Kasım günü Kemer’de yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle evlerinde maddi hasar meydana gelen vatandaşlara, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun talimatıyla, maddi destek sağlandı. Özellikle Arslanbucak ve Kuzdere mahallelerinde etkisini yoğun şekilde hissettiren yağmur sonrasında birçok vatandaş maddi anlamda kayba uğramıştı.

Kemer Belediyesi sosyal yardım komisyonu, su baskınlarının yaşandığı ev ve iş yerlerinde incelemelerde bulunarak hasar tespitleri yaptı. Tespitler sonrasında belirlenen hasar boyutuna göre vatandaşlara maddi yardımda bulundu.

Kullanılamayacak duruma gelen evlerde ve camilerde temizlik yapan belediye ekipleri, Kuzdere Merkez Camisi’nde ve Arslanbucak Mahallesi’ndeki evlerin içerisinde temizlik yaptı. Evlerde ve camilerde oluşan çamurları temizleyen ekipler, su baskınlarından etkilenen Kemer Belediyesi ait Hayvan Barındırma ve Rehabilitasyon Merkezi ve Alevi Kültür Dernekleri Kemer Şubesi’nde temizlik çalışması yaptı. Devrilen ağaçlar, Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından bulunduğu yerlerden kaldırarak akan trafiğe nefes aldırmış oldu.

‘VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “25 Kasım’da aşırı yağışlar nedeniyle ilçemizde meydana gelen su baskınları sonucunda birçok vatandaşımızın evinde zarar meydana geldi. Su baskınlarının yaşandığı gece hızlı bir şekilde vatandaşımızın yanında olduk. Yaşanan durumları yerinde inceledik. Belediye olarak tüm ekiplerimizi bölgeye yönlendirdik. Daha büyük kayıpların yaşanmaması için elimizden geleni yaptık. Belediye olarak maddi kayıp yaşayan vatandaşlarımıza her türlü desteği vereceğimizi söylemiştik. Hasar tespit çalışmalarımızı tamamladık ve zarara uğrayan vatandaşlarımıza hasarın boyutuna göre maddi anlamda destek olduk. Kemer Belediyesi olarak vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın” diye konuştu.