YAŞAM
Giriş Tarihi : 14-01-2020 09:30

Kemer Belediyesi üreterek tasarruf sağlıyor

Kemer Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü, park, bahçe ve meydanlarda kullanılan bitkileri kendi seralarında üreterek tasarruf ediyor.

Kemer Belediyesi üreterek tasarruf sağlıyor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, göreve geldikleri ilk günden itibaren tasarrufun önemine dikkat çekerek çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de tasarruf etmek anlamında mevsimlik çiçekleri ve çeşitli bitki türlerini kendi üretiyor. Arslanbucak Hizmet Alanı’nda kurulan seralarda üretilen bitkiler, özenle ve el emeği ile üretildikten sonra Kemer’in sokak ve caddelerinde yerlerini alıyor.

Başkan Topaloğlu’nun göreve başladığı tarihten itibaren bugüne kadar yaklaşık 250 bin mevsimlik çiçek üreten Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bunların 180 bin adetini Kemer merkez, Tekirova, Göynük, Beldibi ve Çamyuva mahallelerinde orta refüjler ve meydanlara dikti.

Adeta çiçek üretim fabrikası gibi çalışan Kemer Belediyesi’ne ait seralarda, 8 bin adet zakkum, 3 bin 500 adet begonvil, 2 bin adet çeşitli bitkilerin üretimini de gerçekleştiren belediye ekipleri, zakkum üretimi için plastik bir sera inşa etti. Kendi el emekleriyle üretimlerine hız kesmeden devam eden belediye ekipleri, geleceğe de yatırım yapmayı ihmal etmiyor. Hem tasarruf anlamında hem de dışarıdan ürün alınmasının önüne geçmek amacıyla toplanan tohumlar tekrar üretilmek üzere seralarda saklanıyor.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Belediyemizin tüm kadrosuyla her alanda tasarruf yapmaya devam ediyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, kendi kurduğumuz seralarda her türlü bitkiyi yetiştiriyor. Titizlikle ve büyük emek harcanarak üretilen bitkiler daha sonra Kemer’de caddelerini ve sokaklarını süslemek üzere kullanılıyor. Seralarımız bir fabrika gibi işlevini gerçekleştiriyor. Yeşil alanları korumak ve daha fazla yeşil alanlar oluşturmak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kemer artık hak ettiği hizmetleri almaya başlıyor” diye konuştu.

(Haber Merkezi)